Порошенко попросив відокремити його від інших учасників скандалу з офшорами

6 квітня 2016, 09:59

Президент запевняє, що заснував компанію на Британських Віргінських островах не для мінімізації податків

Президент України Петро Порошенко стверджує, що використовував офшори не для мінімізації податкового навантаження. Про це заявив він на прес-конференції в Токіо в середу.

Реклама

За словами гаранта, основною метою заснування компанії Prime Asset Partners Limited (BVI) на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізація податкової бази, як у інших учасників скандалу з "панамськими документами".

"Я зробив це не для мінімізації податків, це було повністю публічне дію. Це підприємство не отримало жодного пенса з України", – заявив він.

"Є відміну випадків в Росії, Ісландії та решти світу: у нас був абсолютно прозорий процес та його метою було відокремлення бізнесу від політики і створення довіри. Немає іншого шляху як створення незалежної компанії та передачі відомого банку", – додав глава української держави.

Порошенко підкреслив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, так як принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою – передача добре відомих активів президента в "сліпий" траст банку з хорошою репутацією, який і висунув певні умови по створенню такого SPV.

Реклама

За його словами, корпорація "Рошен" – одна з кращих в Україні і в її структурі власності ніколи не було жодної офшорної структури.

Президент нагадав, що як тільки став президентом, заявив про готовність продати свій бізнес, однак покупців не знайшлося через війну в Україні і арештів частини цих активів в Росії. Глава держави додав, що юридичні зобов'язання продати активи відсутні, проте він хотів бути першим у країні політиком, який би абсолютно прозоро відділив бізнес від політики за допомогою механізму, яким користуються політики в усьому світі.

Відповідаючи на питання про розслідування в зв'язку з появою "панамських документів", Порошенко висловив думку, що стосовно нього потреби в такому розслідуванні немає, так як операції продажу були відсутні, а всі інші операції і їх цілі були прозорі.

"Але якщо ви хочете розслідувати – то, будь ласка", – сказав президент.

Порошенко уточнив, що угода про передачу його частки в "Рошен" в "сліпий" траст Rothschild вже підписано, і він не може його розірвати до моменту, поки не перестане бути президентом.

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах
Реклама

Як повідомлялося, Порошенко після вступу на посаду президента України заявляв про намір продати свої активи, для чого він найняв інвестиційні компанію Rothschild і ICU. Однак у зв'язку з відсутністю покупців 14 січня 2016 року він заявив про підписання договору, за яким передав свою частку в корпорації "Рошен" в незалежний "сліпий" траст (blind trust).

В рамках проекту "Центр по дослідженню корупції і організованої злочинності" (OCCRP) на підставі масиву отриманих від анонімного джерела матеріалів про офшори представників світової еліти була оприлюднена інформація, що 21 серпня 2014 року на Британських Віргінських островах була зареєстрована фірма Prime Asset Partners Limited (BVI ), власником якої є Порошенко. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанії CEE Confectionery Investments Limited, яка в свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV. При цьому в опублікованій інформації також вказувалося, що така корпоративна реструктуризація була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen.

Серед висловлених претензій до глави держави – відсутність в його деклараціях про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014-2015 рр. інформації про створення Prime Asset Partners Limited (BVI).

У той же час юридичний і фінансовий радники Порошенко заявили про повну законності операцій, здійснених ними за дорученням свого клієнта, підкресливши, що створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів Порошенко в управління авторитетної міжнародної трастової структурі.

Вони уточнили, що компанія Prime Asset Partners Limited (BVI) спочатку помилково була створена з номінальною вартістю акції $ 1, однак на наступний день після створення помилка була виправлена, і акції були перевипущена на акції без номінальної вартості. Радники пояснили, що в такому випадку відсутня необхідність отримання індивідуальної ліцензії Нацбанку України, так як капітал з країни не виводиться.

Реклама

За їх словами, у створеній компанії відсутній банківський рахунок і ніякі операції через неї не здійснюються, а після передачі активу в blind trust одержувачем виплат як і раніше буде не офшорне, а українська юридична особа, тому всі прибутки відповідно до законодавства та банківським регулюванням залишатимуться в Україні і податки сплачуватимуться тут же.

Крім того, радники заявили, що створення іноземної структури не впливає на оподаткування компаній групи "Рошен" в Україні, яка продовжує платити податки відповідно до законодавства.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти