Порошенко попросив КС скасувати позбавлення Януковича звання президента

20 червня 2015, 14:16

Президент вважає, що Рада перевищила свої повноваження і діяла всупереч Конституції

ПрезидентПетроПорошенконаправив до Конституційного судуУкраїниподання щодо відповідності КонституціїУкраїнизакону "Про позбавленняВіктораЯнуковичазванняпрезидентаУкраїни", повідомляє прес-службаКС.

"Оскількизакон, конституційністьякогооспорюється, не маєнормативногохарактеру, ВерховнаРада,прийнявши його, діялавсупереч нормам КонституціїУкраїни, азначить, це суперечитьч.2 ст.19Конституції України, яказобов'язуєпарламентдіятинапідставі та вмежах повноважень таспособом, передбаченим КонституцієюУкраїни.У зв'язку з цимпрошувизнатизаконУкраїни"Про позбавленняВ.ЯнуковичазванняпрезидентаУкраїни" від4 лютого 2015таким, щоне відповідає КонституціїУкраїни, тобто, неконституційним", -йдеться у поданніпрезидента.

Реклама

Читайте також: Віктора Януковичаофіційнопозбавили звання президента

У своєму поданніПорошенкозазначає,що КонституцієюУкраїни, зокрема, нормамиїїрозділу 4"ВерховнаРадаУкраїни" тарозділу 5 "президентУкраїни",до компетенціїВР невіднесеновирішення питанняпро позбавлення званняпрезидентаУкраїни.

У документі також наголошується, що званняпрезидентаУкраїниохороняється законом і зберігаєтьсяза нимдовічно, якщо тількиПрезидент України небув усуненийз посадивпорядку імпічменту.

"Такимчином, КонституцієюУкраїнивстановлено єдинийвипадокпозбавлення званняпрезидентаУкраїниі непередбачено прийняттяжодним органомвладиокремогоактув будь якій форміпро позбавлення званняпрезидентаУкраїни", -зазначеновподанніпрезидента.

Як повідомлялося,всереду, 17червня,впарламентській газеті"ГолосУкраїни"опублікований закон№144-VIII "Про позбавленняВ.ЯнуковичазванняпрезидентаУкраїни".

Згідно з текстомзакону, віннабирає законноїчинності наступного дняпісля опублікування.

Наофіційному сайті ВерховноїРади, відповіднийзаконопроект№1883був внесенийгрупою депутатів29 січняцього рокуі проголосований4 лютого,а 9 лютогонаправлений на підписпрезиденту.

Нагадаємо, стосовноЯнуковичавідкритокримінальне провадженняпро масові вбивствамирних громадян.Він оголошенийу розшук.

У жовтні минулого рокурадник міністра внутрішніх справУкраїниАнтонГеращенкозаявив, щопрезидентРФВолодимир Путіннадавросійське громадянствоЯнуковичу.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Він додав, щоз оперативних джерелдізнався про те, що громадянствоЯнуковичубуло наданоокремимсекретнимуказомпрезидента Росії.

РекламаПідпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти