Порошенко підписав закони про інклюзивну освіту

5 липня 2017, 17:18

События на ТК Украина

Пілотні проекти з розвитку інклюзивної освіти вже реалізуються в Запорізькій, Дніпропетровській, Хмельницькій, Чернігівській, Житомирській областях

Президент України Петро Порошенко під час відвідання середньої загальноосвітньої школи №168 Києва підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" та Закон "Про внесення змін до статті 31 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю ". Про це повідомляє прес-служба президента.

Реклама

Глава держави зазначив, що радий зустрічі з колективом навчального закладу, який більше десятиліття тому ініціював дуже добру справу по підготовці до життя юних українців в умовах інклюзії.

Він зазначив, що сьогодні, коли відвідував різні класи школи і спілкувався з учнями, він побачив, що маленькі діти вже розуміють, що таке інклюзія, вміють допомагати дітям з особливими потребами соціалізуватися, відчувати себе повноцінними громадянами нашої держави.

За словами Порошенка, інклюзія нерозривно пов'язана з нашим європейським вибором, тому надзвичайно важливо, що закон про внесення змін до закону "Про освіту" щодо інклюзивної освіти був дуже швидко розроблений і прийнятий Верховною Радою.

"Проблема не в тому, що раніше школам забороняли брати дітей з особливими потребами. Ні. Проблема в тому, що зараз після підписання цього закону, дитині і батькам не можна відмовити. І ми перетворимо школу на справжній європейський освітній інститут", – підкреслив Порошенко.

Реклама

Президент подякував народним депутатам України за швидку підтримку цієї ініціативи.

"Сьогодні ми з вами беремо участь в історичному моменті. Не в Адміністрації Президента, не в уряді, не у Верховній Раді, а у вашій школі я прийняв рішення підписати зазначений Закон. Він є новим з точки зору закріплення в ньому імперативні гарантії навчання дітей і молоді з особливими освітніми потребами нарівні з іншими учнями в інклюзивну освітньому середовищі", – повідомив Порошенко.

Глава держави також наголосив на необхідності збереження цих гарантій в новій редакції Закону "Про освіту", який на наступному тижні будуть голосувати народні депутати.

Крім того, Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до статті 31 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю.

"Сьогодні це обов'язок держави після того, як я підпишу цей закон, забезпечити кожну людину з особливими потребами транспортом для того, щоб він міг дістатися до відповідного центру", – підкреслив президент.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова
Реклама

Порошенко висловив впевненість в тому, що зараз в Україні створені всі необхідні умови для розвитку інклюзивного освітнього середовища.

"Однак успіхів у напрямку впровадження в Україні інклюзивної освіти можна досягти виключно за рахунок забезпечення системного підходу. У цьому контексті слід відзначити роботу Уряду і Міністерства, які, ініціюючи відповідні законодавчі зміни, демонструють дуже активну позицію в питаннях впровадження інклюзивної освіти", – зазначив він .

Президент відзначив і активну роль місцевої влади та громадських організацій, волонтерів.

"Я хочу подякувати всім, хто взяв участь в реальній роботі з впровадження шкільного експерименту інтегрованого навчання дітей з обмеженим фізичними можливостями в умовах середньої загальноосвітньої школи", – сказав Порошенко.

Петро Порошенко також подякував своїй дружині Марині Порошенко, яка на чолі благодійного фонду останні два роки приділяла велику увагу тому, щоб позитивний досвід інклюзивної освіти був поширений в усій Україні.

Реклама

Пілотні проекти з розвитку інклюзивної освіти вже реалізуються в Запорізькій, Дніпропетровській, Хмельницькій, Чернігівській, Житомирській областях.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти