Порошенко підписав закон "Про внутрішньо переміщених осіб"

19 листопада 2014, 18:54

Закон спрямований на вирішення нагальних питань із обліку та життєзабезпечення внутрішньо переміщених осіб і членів їх сімей в нових умовах проживання

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внутрішньо переміщених осіб". Про це повідомив прес-секретар Президента В'ячеслав Цеголко.

Реклама

"Внутрішньо переміщені особи отримали статус. Президент підписав закон", – повідомив Цеголко.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні і в цілому законопроект № 4490а-1 "Про внутрішньо переміщених осіб". За останніми даними, в Україні число внутрішньо переміщених громадян становить 466 тис. Чоловік.

Згідно з пояснювальною запискою, закон спрямований на вирішення нагальних питань з обліку та життєзабезпечення внутрішньо переміщених осіб і членів їх сімей в нових умовах проживання, на спрощення порядку тимчасової реєстрації вимушених переселенців, містить норми щодо вдосконалення порядку та скорочення граничних строків розгляду заяв про оформлення, переоформлення, продовження соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, забезпечення їх соціальними та медичними послугами.

В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа
В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
В тренді
"У Медведчука починається дуже незвичайне життя": експерт про гучну справу кума Путіна

Цей законопроект також передбачає створення правових передумов щодо розробки спеціальних комплексних державних програм, створення і ведення єдиного реєстру і бази даних з внутрішньо переміщених осіб, надання вимушеним переселенцям інформації щодо місць поселення і можливостей працевлаштування, забезпечення державою функціонування системи гарантій соціального та пенсійного забезпечення, а також щодо питання щодо фінансування витрат, пов'язаних з тимчасовим поселенням сімей внутрішньо переміщених осіб у державні та комунальні заклади, у тому числі з можливостями самого швидкого залучення ресурсів міжнародних організацій, міжнародної технічної допомоги для облаштування місць довгострокового розміщення внутрішньо переміщених осіб і основ побудови для них відповідної житлової інфраструктури.

Реклама

Законопроект розроблений за участю представників УКБ ООН, ОБСЄ, Державної міграційної служби, представників громадських організацій внутрішньо переміщених осіб на базі запропонованого проекту Харківської юридичної групи, після внесення поправок в його первісну редакцію Міністерством юстиції України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти