Порошенко підписав закон про проведення виборів в об'єднаних громадах 25 жовтня

4 вересня 2015 20:24

Закон був прийнятий парламентом сьогодні

Президент підписав закон №676-VIII "Про внесення змін у деякі закони України щодо організації проведення перших виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", прийнятий сьогодні, 4 вересня, парламентом. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Так, документом змінюється порядок утворення об'єднаних територіальних громад. Зокрема, об'єднана територіальна громада вважається утвореною з дня набрання чинності рішення всіх рад, які прийняли рішення про добровільне об'єднання або з моменту набрання чинності рішення про підтримку добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної державної адміністрації.

Повноваження призначати перші вибори об'єднаної територіальної громади передано Центральній виборчій комісії.

Також узгоджено час процедури об'єднання громад з виборчим процесом на чергових місцевих виборах, зокрема, забезпечивши проведення 25 жовтня 2015 перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах, рішення про створення яких і призначення у них перших місцевих виборів було прийнято після 14 серпень 2015 або перші місцеві вибори у яких не були призначені.

Зазначені зміни забезпечують реалізацію права суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст на добровільне об'єднання, отримання фінансової підтримки у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади незалежно від амбіцій різних політичних сил, які до прийняття цього закону мали можливість блокувати об'єднання територіальних громад в обласних радах.

Реклама

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №2831-3 "Про місцеві вибори". Пізніше Порошенко підписав цей документ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти