Порошенко підписав закон Азарова

19 червня 2014 13:56

Президент затвердив закон про зміни правил паркування

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1283-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів". Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Реклама

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування транспортних засобів та встановлення відповідальності за порушення правил паркування транспортних засобів" був прийнятий парламентом 29 травня 2014.

Законодавчим актом визначено органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках порушення вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів (адміністративні комісії при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад; виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад).

Законом доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 1521 "Порушення правил паркування транспортних засобів", згідно з якою "несплата водієм транспортного засобу вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування, обладнаними паркувальними автоматами або автоматичними в'їзними та виїзними терміналами", – тягне за собою накладення штрафу від восьми до дванадцяти тисяч грн.

Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безкоштовного паркування транспортних засобів, особами, які не мають пільг, тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів від п'ятнадцяти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Не пропусти!
Чому Малиновський не забив пенальті македонцям і що його сильно засмутило б
Руслан Малиновський не забив пенальті Північній Македонії
Реклама

Законом також визначено, що "порушення посадовими особами суб'єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування транспортних засобів, визначених правилами паркування транспортних засобів вимог розміщення та функціонування майданчиків для паркування тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Законом також розмежовані повноваження органів місцевого самоврядування та Державтоінспекції МВС шляхом внесення змін до законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про дорожній рух" щодо чіткого визначення мінімального процентного співвідношення кількості паркувальних місць по відношенню до кількості населення на певній адміністративній території, надано право органам місцевого самоврядування приймати рішення про організацію майданчиків для паркування транспортних засобів та контролювати дотримання вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів, встановлених Правилами паркування транспортних засобів.

Відзначимо, що автором відповідного законопроекту, зареєстрованого в Раді 7 березня 2013 під № 2499, є екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти