Порошенко підписав указ про святкування в Україні 500-річчя Реформації

27 серпня 2016, 10:12

Сергій Остапенко

Президент показав, що влада підтримує протестантські релігійні організації

Президент України підтримав ініціативу Всеукраїнської Ради церков і підписав Указ "Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації". Підписання відбулося під час зустрічі з керівниками авторитетних українських і міжнародних протестантських об'єднань, які зібралися в Києві для проведення Другого Місіонерського форуму Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, повідомляє прес-служба глави госудасртва.

Президент привітав проведення форуму і наголосив на важливості указу, який повинен продемонструвати позицію влади щодо підтримки протестантських релігійних організацій.

"Ми хочемо показати, що наші відносини між державою і церквою мають принципову відмінність від російських. Різницю можна побачити на прикладі Криму і Донбасу, куди на російських багнетах прийшов "русский мир". Весь світ бачить там тотальне порушення прав людини", – сказав президент.

Глава держави також зазначив, що Україна є багатоконфесійній країною і назвав "одним з великих досягнень українців створення Всеукраїнської ради церков", з яким влада активно співпрацює, забезпечуючи мир і згоду між різними конфесіями. Президент підкреслив свою всебічну підтримку цієї ради, в тому числі і на міжнародному напрямку.

Говорячи про візит поважної міжнародної делегації керівників протестантських об'єднань, президент сказав: "Для мене дуже важливо, щоб іноземні партнери на власні очі побачили, що відбувається в Україні, які надзвичайно важливі процеси сьогодні ми, як влада, супроводжуємо. І як українці поводяться в надзвичайно складні часи російської агресії. Українці демонструють єдність, об'єднуючи людей різних поглядів, різних релігій, різних національностей, і об'єднуються навколо ідей свободи і демократії".

Петро Порошенко також підкреслив важливість впровадження капеланській діяльності в Збройних Силах України всіх конфесій і закликав присутніх активно долучитися до цього процесу, включаючи обмін міжнародного досвіду пастирської роботи у військах. "Це дуже важливо для забезпечення високого морально-психологічного клімату для тих, хто знаходиться безпосередньо на лінії фронту", – зазначив він.

Президент також висловив думку, що протестантські релігійні організації могли б стати важливою складовою як духовної, так і соціальної підтримки і не тільки наших військових на фронті, але поранених і сімей загиблих. "Це дуже важлива функція, якої дуже потребує Україна", – сказав президент.

Глава держави подякував протестантські організації за їх потужну підтримку України: "Я чітко розумію, яку роль зіграли протестантські церкви і релігійні організації в розвитку релігійної, культурної та соціальної сфери України, і дуже це ціную".

У свою чергу, президент Світового Баптистського Альянсу Пол Мсіза подякував президенту України за підтримку і побажав народу України миру, стабільності і благополуччя. Він також зазначив, що за чисельністю баптистських релігійних громад і віруючих Україна займає перше місце в Європейській баптистської федерації. "Ми сьогодні тут, щоб продемонструвати солідарність з українцями. Наші серця розриваються від людських трагедій. Ми молимося за вас, за мир і благополуччя в Україні", – сказав він.

Генеральний секретар Європейської баптистської федерації Ентоні Пек назвав "унікальним явищем" існування в Україні Всеукраїнської ради церков, яка об'єднує різні релігійні групи і зазначив, що "Україна є постійною в наших молитвах" і вони роблять все можливе, щоб прискорити мир в нашій країні.

Нагадаємо, 26-27 серпня в Міжнародному центрі культури і мистецтв проходить Другий місіонерський форум Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів. У заході візьмуть участь керівники українських і міжнародних баптистських об'єднань. Зокрема, участь у Форумі буде делегація Європейської баптистської федерації.

Реклама

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти