Порошенко підписав Указ "Про Національний координаційний центр кібербезпеки"

8 червня 2016, 09:58

Центр здійснює прогнозування та виявлення потенційних і реальних загроз в сфері кібербезпеки

Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про Національний координаційний центр кібербезпеки", яким затверджено Положення про Національний координаційний центр кібербезпеки. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Реклама

Діяльність Центру дозволить забезпечити координацію діяльності суб'єктів національної безпеки і оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, підвищити ефективність системи державного управління в формування та реалізації державної політики в сфері кібербезпеки.

Підставою для розробки зазначеного Положення є Указ Президента України від 15 березня 2016 року №96, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року "Про Стратегію кібербезпеки України" і затверджена Стратегія кібербезпеки України.

Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України. Керівником Центру за посадою є Секретар Ради національної безпеки і оборони України, секретарем – керівник структурного підрозділу Апарату Ради національної безпеки і оборони України, у веденні якого питання кібербезпеки. Членами Центру є представники суб'єктів сектора безпеки і оборони України у сфері кібербезпеки: перші заступники або заступники Міністра оборони України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України, Голови Служби безпеки України, Голови Служби зовнішньої розвідки України, Голови Національної поліції України, Голови Національного банку України (за згодою), до відання яких належать питання кібербезпеки, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, начальник управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України та Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Серед основних завдань Центру здійснення аналізу стану кібербезпеки; результатів проведення огляду національної системи кібербезпеки; стану готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з протидії кіберзагрозам; стану виконання вимог законодавства щодо захисту від кіберзагроз державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури; даних про кіберінціденти щодо державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах та інше.

В тренді
Медведчук сьогодні зібрався до генпрокурора – ЗМІ
Фото: REUTERS/Gleb Garanich
Реклама

Центр здійснює прогнозування та виявлення потенційних і реальних загроз в сфері кібербезпеки України, узагальнює міжнародний досвід в сфері забезпечення кібербезпеки; оперативне, інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки. Крім того, Центр бере участь в організації і проведенні міжнаціональних і міжвідомчих кіберученій і тренінгів, розробляє відповідні методичні документи і рекомендації.

Згідно з Положенням, Центр має право в установленому порядку запитувати та отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій статистичні дані, інформацію, довідкові та інші матеріали, необхідні для вирішення питань, що належать до його компетенції; користуватися інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти