Порошенко вшанував пам'ять жертв голодоморів: Мільйони невинно загублених душ віднайшли вічний спокій

24 листопада 2018, 08:43

Гірка, але така необхідна правда повинна набути широкого розголосу, вважає президент

На85-ті роковиниДняпам'ятіжертвголодоморівпрезидентПетроПорошенкозвернувсядо українцівтависловиввпевненість,щомільйониневиннозагубленихдушнарештізнайшли вічнийспокій.

Про цеглаваукраїнської державинаписавнасвоїй сторінцівFacebook
.

"Деньпам'ятіжертвголодоморів-геноцидуукраїнськогонароду-цевагомийпривідзгадатий осмислитивеликітрагедіїминулогостоліття,пом'янутивмолитвіневиннихжертв",-підкресливпрезидент.

"Цейденьтакожспонукаєнасщеразподивитисяпрямовочіжахливійправді:голодоморивУкраїнібулиштучними, вчиненимилюдьмипротилюдей.Точніше-нелюдамипротилюдей.Ів ім'язбереженняУкраїнимиповиннізавждипам'ятатипро жахливізлочини, скоєнікомуністичнимрежимомнаукраїнськихземлях",-продовживПорошенко.

Реклама

На його думку,цивілізованийсвітзробивіробитьвсеможливе,щобгірка,алетака необхіднаправданабула широкого розголосу,азлочинитоталітарногорежимуотрималиналежнуісторичнутаправовуоцінку.

"Вірю,мільйониневиннозагубленихдушнарештізмогливіднайти вічнийспокій",-підсумувавглавадержави.

001_23

Нагадаємо,днемранішеПорошенкозакликавукраїнціввсвітівДеньпам'ятіжертвГолодоморівзапалити свічку і хвилиною мовчання вшанувати мільйони загиблих.


В Україні Голодомор 1932-1933 років визнаний геноцидом, організованимкерівництвомВКП(б)іурядомСРСРшляхомстворенняштучногомасовогоголоду,якийпризвівдобагатомільйонних людських жертвусільськіймісцевостінатериторіїУкраїнськоїРСРтаКубані,переважнубільшістьнаселенняякоїстановилиукраїнці.

Реклама

Трагічні події забрали, за деякими даними, від 3 до 4,5 мільйонів життів в Україні. Такожнаводятьсяданіпро 7 мільйонівзагиблих,інавітьвонине є остаточними.НайбільшеукраїнцівзагинуловКиївській,Харківській,Дніпропетровській,Одеській,Чернігівській,Житомирській,Полтавській,СумськійіЧеркаськійобластях.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти