Порошенко скасував "закон Савченко"

17 червня 2017, 12:32

Тепер попереднє ув'язнення буде зараховуватися судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі день за день

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення" № 2046-VIII. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Ухвалення законодавчого акту направлено на поліпшення стану забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки від злочинних посягань.

Законом пропонується викласти в новій редакції частину п'яту статті 72 "Правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення" Кримінального кодексу України, згідно з якою попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті.

Відповідно до закону при призначенні покарань, не зазначених у частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, що даний закон був прийнятий Верховною Радою України 18 травня. Документ скасовує так званий "закон Савченко", який набув чинності 24 грудня 2015 року та передбачав, що кожен день попереднього ув'язнення повинен бути зарахований як два дні основного покарання.

Реклама

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти