Порошенко офіційно прийняв звернення до вселенського патріарха про автокефальну церкву в Україні

18 квітня 2018 16:39

Глава держави зустрівся з представниками українських церков і обговорив звернення до Варфоломія

Реклама

ПрезидентУкраїниПетроПорошенкоофіційноприйняввідсвятійшогопатріархаКиївськогоівсієїРусі-УкраїниФіларетазверненнядляпередачівселенськомупатріарху Варфоломіюпро надання українській церкві томоса щодо автокефалії зпідписамивсіхархієреїв,якіпідтрималицерішення,повідомляєпрес-службаглавидержави.

ГлавадержавипровівзустрічзпредстоятелямиправославнихцерковУкраїни.КрімФіларетатакожбули присутнімитрополиткиївськийі всієїУкраїни,предстоятельукраїнськоїавтокефальноїправославноїцерквиМакарій;предстоятельукраїнськоїправославноїцерквимитрополиткиївськийі всієїУкраїниОнуфрій.

"Я думаю багато років мільйони українців мріяли про те, щоб Господь послав нам нашу об'єднану православну помісну церкву. Деякі втратили надію, деякі продовжували вірити. І божа допомога дозволяє мені зараз стверджувати, що ми як ніколи близькі до отримання томосу на автокефальну помісну церкву", - сказав Порошенко.

В тренді
Дмитро Разумков: Механізм деолігархізації має працювати, коли ми є у владі, і коли нас немає

У свою чергу, Патріарх Філарет підтримав слова Глави держави: "Це духовна основа держави. Без цієї духовної основи держава не може існувати. Так само як не може існувати держава без армії, не може – і без церкви. Це буде великий поштовх до об'єднання всього українського суспільства – визнання української церкви. Церква до цього прагнула 26 років. Українська держава пройшла випробування війною, і війна довела, що Україна є і буде. А раз Україна є і буде, то в цій Україні, щоб вона була державою, повинна бути церква – духовна основа".

Реклама

Нагадаємо, 16 червня 2016 року Верховна Рада прийняла звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликомвидатитомосщодоавтокефаліїПравославноїцерквивУкраїні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти