Порошенко оголосив десятиліття української мови: що значить новий указ президента

31 травня 2018, 15:29

Державна мова розвиватиметься у всіх сферах життєдіяльності країни, в тому числі і ЗМІ

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України". Зробив він це під час робочої поїздки в Івано-Франківську область, повідомляє прес-служба голови держави.

Реклама

Відзначається, що метою документа є дотримання конституційних гарантій щодо всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Також планується, що це допоможе зміцнити державне єднання, з огляду на необхідність захисту національного мовно-культурного та мовно-інформаційного простору країни

"До мене звернулися видатні діячі науки для того, щоб я оголосив 2018-й роком української мови. Я відмовив. Тому що за один рік ти язик не захистиш. Але я ухвалив рішення і підписую указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все можливе для того, щоб мову захистити. Тому що головне, що тримає націю, що забезпечує її розвиток – це українська мова", – заявив Порошенко

Указом передбачено затвердження цільової програми на 2018-2028 роки, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Документом також передбачається, що українці отримуватимуть інформацію зі ЗМІ, або з реклами українською мовою.

Нагадаємо, у Верховній Раді України 19 січня 2017 року було зареєстровано законопроект №5670 "Про мову". Його автори пропонують розширити сфери використання української мови – в державному і громадському житті, а також в ЗМІ. 20 січня законопроект надійшов на розгляд профільного комітету Ради. Авторами документа стали 33 депутати з різних фракцій. Вони пропонують скасувати Закон "Про засади державної мовної політики". У тексті законопроекту пропонується зробити українську мову обов'язковою для всіх органів держвлади, місцевого самоврядування. Це стосується проведення засідань, оформлення документів, звернень громадян.

Крім того, 6 червня минулого року Петро Порошенко підписав закон про україномовні квоти на ТБ, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу. За його словами, цим рішенням українська мова стала більш захищеною в Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти