Порошенко пояснив, чому Кремль "крючить", а Лукашенко – чому він не "нахилить" Білорусь. ТОП-5 цитат тижня

12 січня 2019, 13:30

Сенцов написав у в'язниці новий роман, а Держдеп підтримав автокефалію України

ЧиєАзовськемореіщодумаєЛукашенкопро перспективиоб'єднаннязРосією?Читайтеголовніцитатиминулого тижнявспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

Петро Порошенко: Якщо Кремль так крючить, ми рухаємося в правильному напрямку

Реклама

26_main_new.1545935781

Президент України Петро Порошенко назвав"конвульсії"Росіїчерезавтокефаліюукраїнськоїцерквиознакоюрухувправильномунапрямку. Те,щотемаавтокефаліїукраїнськоїцерквиочолилаперші шпальтисвітовихЗМІіїйприділяютьувагудержавнідіячірізнихкраїн,виводитьзсеберосійськекерівництво,наводить словапрезидентайогопрес-служба.

"Саме тому так крючить Кремль, і це додатковий факт того, що ми рухаємося в правильному напрямку", - заявив він.

На цьому тлі у Росії не залишається нічого іншого, крім спроб протиставити новинам про надання Вселенським патріархатом Томосу про автокефалію "лише брудні фейки і спроби розпалити протистояння на релігійному ґрунті", – додав Порошенко.

"Але нічого у Москви не вийде. Тому що в українців вистачить мудрості, щоб не піддатися на провокації Росії", – попередив президент.

Нагадаємо, раніше в Російській православній церкві заявили про те, що нібито Україна дала вселенському патріарху Варфоломію хабар, щоб той підписав Томос про автокефалію Православної церкви України

Степан Полторак: Азовське море – українське

78_main_new.1547114087

Реклама

Міністр оборони Степан Полторак розповів,навіщоРосіянапалавКерченськійпротоці:передатакоюМосквастягнуладо кордонутехніку,озброєнняіособовий склад.

Відкрита агресія Росії щодо кораблів українських ВМС в нейтральних водах у районі Керченської протоки стала для керівництва України несподіванкою.

"Відкритий напад на наші військові кораблі в нейтральних водах був для нас несподіваним", – сказав він.

Полторак впевнений, що метою російської провокації було домогтися вогню у відповідь від українських моряків, щоб почати масштабне вторгнення в країну. Для цього на кордоні з Україною вже чекала значна кількість техніки, озброєнь і особового складу РФ.

Незважаючи на те, що трапилося, українські кораблі продовжать проходити через Керченську протоку, запевняє міністр.

"Будуть і двадцятий, і сотий проходи. І завжди, тому що Азовське море також є українським, а Маріуполь і Бердянськ – наші порти, де працює значна частина економіки. Ми не відмовимося від нашого права вільно проходити через Керченську протоку тоді, коли в цьому буде необхідність", – попередив Полторак.

Крім того, глава Міноборони висловив надію на те, що міжнародним партнерам Києва вдасться переконати Росію в необхідності виконання міжнародних угод

Олег Сенцов: Я не збираюся впадати у відчай або сумувати

94_main_new.1547163472

Першийвіце-спікерВерховноїРадиІринаГеращенкоотрималавіднезаконнозасудженоговРосіїукраїнськогорежисераОлегаСенцовалист,вякомутойділитьсясвоїмипланами,очікуваннямиінастроєм.Так, Сенцов закінчивновийроманічекаєпублікаціюзбіркиоповідань.

"ОтрималалиствідОлегаСенцова.Ключовісловадляукраїнцівісвіту:"Яне збираюсявпадати у відчайабо,тимбільше,сумувати-не дочекаються!...Загалом,яне збираюсяприпинятинітворчудіяльність,нігромадську",-цитуєвонаСенцованасвоїй сторінцівФейсбуці.

Реклама

ЗасловамиГеращенко,режисерпишепро те,щояк і ранішебагатопрацює,вкінці грудня2018роки закінчивновийроман."Чекає,щовцьомуроціпобачитьсвіт збіркайогооповідань,романіпочнутьсязйомкикіноаботеатральнапостановказа його сценарієм",-додалавона.

49938714_2047006422053827_1982369024784203776_n

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Першийвіце-спікерпарламентузазначила,щосилаволіімужністьСенцовастимулюютьпрацюватидалііне опускатируки.

"Не маємоправа.УкраїнцівтюрмахРФпоказуютьнамприклад",-підсумувалавона.

Нагадаємо,у своємупопередньомулистіукраїнськийрежисерподякував активістамзапосилку,якуйомувручиличерезмісяцьзатримки-якразнапередодніцеремоніїврученняпремії ім.СахаровавЄвропарламенті,якуотрималайогосестраНаталяКаплан.

Майк Помпео: Автокефалія – це історичне досягнення для України

Реклама

 78_main_new.1547156757

Держсекретар США Майк Помпео вітавнаданняКонстантинопольськимпатріархатомавтокефаліїПравославноїцеркви Україниізазначив,щоСполученіШтатипродовжуютьтвердопідтримуватирелігійнусвободу.Про цейдетьсявпоширенійвчетвер заявіпрес-службиДерждепартаменту.

"Оголошення6січня проавтокефаліюдлянезалежноїПравославноїцерквиУкраїниєісторичнимдосягненнямвумовах,колиУкраїнапрагневизначитиобрисисвоговласногомайбутнього.З цієї нагодиСполученіШтатизновувисловлюютьсвоюрішучупідтримкусуверенній і незалежній Україні",-заявивдержсекретар.

Зайогословами,"СполученіШтатипродовжуютьтвердопідтримуватирелігійнусвободу,втомучислісвободудлячленіврелігійнихгрупсамимвирішуватипитаннясвоєїрелігіїу відповідності зі своїмипереконаннями,беззовнішньоговтручання".

Олександр Лукашенко: Тут ніхто нікого не нахилить

13_main_new.1547120701

Президент Білорусі Олександр Лукашенко,коментуючи"злиття"зРосією,розповів,чомуРФне зможеводносторонньомупорядкупоглинутийогокраїну.

"Ми з президентом Росії однозначно визначили, що сьогодні на порядку денному такого питання немає – про об'єднання", – сказав він 10 січня на нараді з соціально-економічного розвитку Білорусі в 2019 році.

У той же час Лукашенко нагадав, що Росія не може сама приймати Конституцію Союзної держави, в якій було б прописано створення єдиних органів правління, валюти і політики.

За його словами, союз двох держав може розвиватися тільки на рівноправній основі, що є "фундаментальним принципом побудови будь-якого союзу".

"Немає рівноправної основи – немає союзу. Все повинно відбуватися на рівноправній основі, і на це повинна бути воля двох народів – Російської Федерації та Білорусі ... Тому з багатьох-багатьох причин, ви самі розумієте, про об'єднання двох держав не йдеться", – додав він.

У той же час білоруський президент впевнений, що Москва і сама не піде на примус Мінська до злиття.

"Немає такої можливості у Росії, з огляду на наслідки всього, на це піти. Тому треба заспокоїтися і припинити ці розмови, що хтось когось нахилив або нахиляє. Тут ніхто нікого не нахилить", - зазначив він
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти