Порошенко обіцяє найближчим часом представити концепцію децентралізації

12 червня 2015, 14:15

У цьому зв'язку він зазначив, що налаштований на ефективну роботу з парламентською коаліцією

Президент України Петро Порошенко внесе на розгляд Верховної Ради до кінця поточної сесії концепцію децентралізації влади. Про це глава держави сказав під час засідання Ради регіонального розвитку.

Реклама

"Ми знаходимося на фінішній прямій, і я чекаю найближчим часом засідання Конституційної комісії і ефективного представлення концепції Венеціанської комісії, де вже заплановані відповідні доповіді наших представників... І сповнений рішучості запропонувати Верховній Раді ці зміни ще до кінця роботи поточної сесії", – підкреслив Порошенко.

У цьому зв'язку він зазначив, що налаштований на ефективну роботу з парламентською коаліцією.

Раніше президент Перт Порошенко заявив, що зміни до Конституції, які проводяться в рамках децентралізації влади в Україні, повинні вступити в силу вже восени поточного року.

Перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук зазначив, що процес децентралізації, яких відбувається в Україні, не має нічого спільного з федералізацією.

Реклама

Насамперед, як наголосив Ковальчук, децентралізація – це передача територіальним органам частини повноважень, які до цього належали центральним органам виконавчої влади. У першу чергу це бюджети.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Ковальчук зазначив, що ряду питань децентралізація не стосується – це питання оборони, національної безпеки, зовнішньої політики, боротьби з корупцією, забезпечення прав і свобод громадян, збереження територіальної цілісності.

Основоположним принципом децентралізації є принцип субсидіарності, який передбачає, що влада на найвищому рівні вдасться до реалізації своїх повноважень тільки в разі, якщо вони більш ефективні, ніж реалізація на нижчому рівні.

За словами першого заступника голови АП, сьогодні йдеться про декілька рівнів побудови влади – центральний, регіональнийу та місцевий.

При розробці механізму децентралізації в Україні був узятий досвід Польщі, зазначив Ковальчук.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти