Порошенко про санкції проти Кремля: кораблям Росії потрібно заборонити захід у порти США і Європи

8 грудня 2018, 14:06

Президент запропонував заходи по деокупації Керченської протоки і Азовського моря

У відповідь на збройний напад росіяннаукраїнськікораблі25листопада , якийне бувнічимспровокований,необхіднозаборонитиросійськимсудамзаходитивпортиЄвросоюзуіСША.Про цезаявивпрезидентУкраїниПетроПорошенковінтерв'юамериканськомутелеканалуFox News,повідомляєофіційнийсайтглавидержави.

Реклама

"Я хочу донести абсолютно чітку інформацію: українські торгові судна, українські військово-морські сили діють відповідно до норм міжнародного права. У цій ситуації Росія протистоїть всьому світу. Росія блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах", - заявив президент.

Він нагадав також, що всі російські компанії, що працюють в Керченській протоці, знаходяться в санкційних списках США і Євросоюзу і співпраця з ними є незаконною. У той же час, через українські порти на Азовському морі – Маріуполь і Бердянськ – проходить 40% українського експорту металургійної промисловості, і блокада, окупація Азовського моря має значні економічні наслідки.

Порошенко висловив впевненість в тому, що в цій ситуації необхідно мати сценарій по відновленню свободи судноплавства і припиненню незаконної окупації Керченської протоки і Азовського моря.

"Ми не можемо це сприйняти – ні ми, ні Європейський Союз", –
сказав Порошенко, додавши, що це стосується і США, а також зазначив, що "в цій ситуації російським судам повинен бути заборонений вхід в європейські і американські порти".

Як відомо, 25 листопада росіяни атакувалиукраїнськівійськові кораблі: судна ФСБспочаткупротаранилиукраїнськийбуксир,апісляцьоговідкриливогоньіпоранилишістьохукраїнськихморяків.Такожбуло захопленнякорабліві24члениекіпажівопинилися в заручниках

Пізнішетакзвані"суди"вСімферополіта Керчізаарештуваливсіхзахопленихморяківїмпризначилиарештстрокомна два місяці,апізнішеїхперевезливМоскву,де утримуютьвСІЗО"Лефортово"і"Матроськійтиші".

В тренді
З'явилося два вакантних місця: ЦВК оголосила ще одні довибори в Раду

Півсотніросійськихадвокатівзаявилипро готовністьзахищати.В свою чергуукраїнський омбудсменЛюдмилаДенісовадізналасядеталіутриманняморяків в Москві.

Реклама

А тим часом президент ПетроПорошенковжезустрічавсязріднимизахопленихРосією моряків. Вінзапевнив,щовпитанні розв'язанняінцидентувКерченськійпротоціповерненняполоненихморяківвпріоритеті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти