Порошенко: Новий Верховний суд повинен стати прикладом для інших судів України

До оновленого вищого судового органу країни були включені адвокати, науковці та кращі судді, зазначив глава держави

Президент України Петро Порошенко високо оцінив роботу новогоВерховногосудузаостанній рік. Вінвисловив упевненість,щосамевідсуддівзалежитьуспіхсудовоїреформиіперетворенняправосуддявкраїні.Про цевінсказавпід часвиступунаконференції"РольВерховногоСудувзабезпеченніправісвободлюдини",передаєпрес-службаглавидержави.

"Двароки томумитількимріялипро новусудову систему,нові підходивроботісуду,новізрозуміліправилапроцесів,якізмінятьпідходивідповідальностіісправедливостівнашій державі.Ісьогоднікрокзакрокоммивтілюємоїхужиття.СьогодніВерховнийсудяскраводемонструє,щовсецеможливонапрактиці",-сказаввін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Порошенкопідкреслив,щоВерховнийСудповиненстатиприкладомдляіншихсудів-іапеляційних,іокружних,якібудутьстворені.

"Починаючи судову реформу, в яку далеко не всі вірили, ми ставили собі за мету створити сильний незалежний суд, вільний від корупції. Суд, який діє на принципах верховенства права, сповідує принципи компетентності, незалежності, неупередженості та відповідальності. Ті кроки, які ми зробили два роки тому по деполітизації та посиленню незалежності судової гілки влади, дають перші результати. Зараз вже дуже швидко забули, як судді роками чекали затвердження у Верховній Раді, виклику "на килим", звіту по конкретних справах ... І політизація тоді здавалася можливою. Зараз ми маємо зовсім іншу модель", – підкреслив глава держави.

Президентнагадав,щодо складуновогоВерховногосудубули включеніадвокати,науковцітакращісудді.

Реклама

Нагадаємо,вищийсудовийорганУкраїни запрацював у грудніминулогороку.Також новий Верховний Суд обрав свого голову. Входітаємногоголосуваннянацюпосадубула обранаВалентина Данишевська.

З 15 грудняприпинивіснуватистарийВерховнийсудУкраїни,атакожінститутповторноїкасації,кудивходилиВищийадміністративнийсуд,ВищийгосподарськийсудіВищийспеціалізованийсудз розглядуцивільнихікримінальнихсправ.ТеперВерховнийсудбудеголовноюієдиною касаційноюінстанцією.Сайт"Сегодня"розбирався, щовідцьогозмінитьсядля українців.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти