Порошенко: Новий Верховний суд повинен стати прикладом для інших судів України

14 грудня 2018, 12:19

До оновленого вищого судового органу країни були включені адвокати, науковці та кращі судді, зазначив глава держави

Президент України Петро Порошенко високо оцінив роботу новогоВерховногосудузаостанній рік. Вінвисловив упевненість,щосамевідсуддівзалежитьуспіхсудовоїреформиіперетворенняправосуддявкраїні.Про цевінсказавпід часвиступунаконференції"РольВерховногоСудувзабезпеченніправісвободлюдини",передаєпрес-службаглавидержави.

Реклама

"Двароки томумитількимріялипро новусудову систему,нові підходивроботісуду,новізрозуміліправилапроцесів,якізмінятьпідходивідповідальностіісправедливостівнашій державі.Ісьогоднікрокзакрокоммивтілюємоїхужиття.СьогодніВерховнийсудяскраводемонструє,щовсецеможливонапрактиці",-сказаввін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Порошенкопідкреслив,щоВерховнийСудповиненстатиприкладомдляіншихсудів-іапеляційних,іокружних,якібудутьстворені.

"Починаючи судову реформу, в яку далеко не всі вірили, ми ставили собі за мету створити сильний незалежний суд, вільний від корупції. Суд, який діє на принципах верховенства права, сповідує принципи компетентності, незалежності, неупередженості та відповідальності. Ті кроки, які ми зробили два роки тому по деполітизації та посиленню незалежності судової гілки влади, дають перші результати. Зараз вже дуже швидко забули, як судді роками чекали затвердження у Верховній Раді, виклику "на килим", звіту по конкретних справах ... І політизація тоді здавалася можливою. Зараз ми маємо зовсім іншу модель", – підкреслив глава держави.

В тренді
"Росію чекають серйозні наслідки": низка країн ПАРЄ виступила з жорсткою заявою

Президентнагадав,щодо складуновогоВерховногосудубули включеніадвокати,науковцітакращісудді.

Реклама

Нагадаємо,вищийсудовийорганУкраїни запрацював у грудніминулогороку.Також новий Верховний Суд обрав свого голову. Входітаємногоголосуваннянацюпосадубула обранаВалентина Данишевська.

З 15 грудняприпинивіснуватистарийВерховнийсудУкраїни,атакожінститутповторноїкасації,кудивходилиВищийадміністративнийсуд,ВищийгосподарськийсудіВищийспеціалізованийсудз розглядуцивільнихікримінальнихсправ.ТеперВерховнийсудбудеголовноюієдиною касаційноюінстанцією.Сайт"Сегодня"розбирався, щовідцьогозмінитьсядля українців.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти