Порошенко назвав основні пріоритети для нової Конституції

6 квітня 2015, 12:32

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Зміни в основний закон торкнуться питань децентралізації, правосуддя і прав людини

Президент України Петро Порошенко, виступаючи на першому засіданні конституційної комісії заявив, що нічого важливішого Конституції для влади не існує.

Реклама

Президент подякував усім членам конституційної комісії, "шанованих в Україні особистостей, великих авторитетів у галузі конституційного права", за згоду увійти до складу Комісії, а також привітав юристів, парламентарів та представників різних регіонів України.

За словами Порошенка, проект Конституції повинен повністю відповідати європейським нормам і принципам. За цим, як зазначив президент, стежитимуть міжнародні експерти.

Президент також запросив до роботи конституційної комісії членів фракцій, які не входять до коаліції.

"Роль парламенту в конституційному процесі є ключовою", – заявив він, додавши, що йому б дуже хотілося, "щоб комісія стала об'єднуючою платформою для всіх політсил".

Реклама

"Робота комісії має бути відкритою, а ініціативи публічно обговорюватися. Незаконні шляхи зміни Конституції неприйнятні", – підкреслив Порошенко.

Президент закликав голову Верховної Ради Володимира Гройсмана забезпечити законність зміни Основного закону.

"Перехід до парламентсько-президентської форми правління залишається гарантією демократичного розвитку України, – сказав Порошенко. – Мені як президентові цілком достатньо повноважень, щоб виконувати свої обов'язки".

За його словами, суть самої моделі залишиться незмінною.

Також президент нагадав, що минулого літа він вже представляв свій проект змін до Конституції. "Він вже пройшов схвалення Венеціанської комісії і був би радий, якби він (президентський проект змін до Конституції – ред.) став в основі роботи конституційної комісії. Але це не означає, що цей документ – остаточний варіант", – сказав Порошенко.

Реклама

"Децентралізація не має нічого спільного з федералізацією. Україна була, є і, сподіваюся, буде унітарною державою", – сказав глава держави, зазначивши, що за останній рік підтримка суспільством унітарної системи посилилася і наближається до 90%.

Президент також запропонував, щоб модель децентралізації була заснована на польському досвіді.

В тренді
Український консул залишив Росію: що на нього чекає в Києві

"Я запропонував, щоб модель децентралізації базувалася на польському досвіді. ЄС в цілому і Польща зокрема готові підтримувати будівництво надійної моделі відносин центральної влади та місцевого самоврядування", – сказав він.

"Федералізація – як інфекція, біологічна зброя, яку насаджують з-за кордону, щоб зруйнувати Україну", – підкреслив президент.

За словами президента, при необхідності можна провести референдум на тему федералізації.

Реклама

Місцева специфіка, за його словами, буде полягати в питаннях віри, мови, етнічних традицій. "Але єдиною державною мовою буде залишатися українська", -підкреслив Порошенко.

"На сьогодні більше 3/4 українського народу впевнені, що мова має бути одна", – зазначив він.

У той же час глава держави зазначив, що децентралізація не торкнеться питань оборони, нацбезпеки, зовнішньої політики, боротьби з корупцією, забезпечення прав і свобод громадян, а також суверенітету і територіальної цілісності держави.

Президент заявив про необхідність посилити покарання за сепаратизм в Україні.

"У процесі децентралізації, я думаю, слід посилити відповідальність за сепаратистські висловлювання, а особливо дії", – сказав він.

Підводячи підсумок, Порошенко назвав основні пріоритети для нової Конституції: децентралізація, удосконалення конституційних засад правосуддя, регулювання прав, свобод і обов'язків громадян.

"Це найважливіші питання реформування Основного закону України", – підсумував президент.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти