Порошенко направив звернення до Верховної Ради

15 грудня 2016, 16:47

Сергій Остапенко

Президент закликав парламент невідкладно розглянути законопроект про покарання осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини

Президент України Петро Порошенко направив звернення до Верховної Ради України і визначив як невідкладний для позачергового розгляду проект Закону №5490 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального судочинства)". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Завданням законопроекту є вдосконалення положень чинного законодавства, які зараз створюють умови для уникнення кримінальної відповідальності особами, які в складі організованих груп і злочинних організацій скоїли особливо тяжкі злочини. Йдеться також про приведення його у відповідність з практикою Європейського суду з прав людини та забезпеченні права на справедливий суд, вдосконаленні положень чинного законодавства, які регулюють питання відкриття сторонам матеріалів кримінального провадження, здійсненні спеціального досудового розслідування і судового провадження.

Зокрема, проектом Закону пропонується передбачити можливість здійснення виклику особи, яка перебуває за межами України, шляхом направлення повістки за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язкового публікації в друкованих засобах масової інформації Кабінету міністрів України або Верховної Ради України та на офіційному веб-сайті органу , який здійснює досудове розслідування. У таких випадках особа вважається належним чином ознайомленим з вмістом повістки про виклик з моменту його опублікування в цих засобах масової інформації.

Законопроект передбачає також збільшення до вісімнадцяти місяців максимально допустимого терміну утримання під вартою для випадків, коли мова йде про особливо складних кримінальних виробництвах з особливо тяжких злочинів, скоєних організованими групами, злочинними організаціями.

В тренді
РФ припинила гучно брязкати зброєю, але все може змінитися в один момент – Кулеба

Прийняття цього Закону дозволить виправити існуючі недоліки кримінального процесу в питанні відкриття матеріалів досудового розслідування сторонами кримінального провадження та встановити належні гарантії судового контролю за таким процесом. Законопроект спрямований на усунення недоліків здійснення спеціального попереднього розслідування і спеціального судового провадження. Зміни також мають на меті удосконалення положень про терміни утримання під вартою і досудового розслідування і підстав і порядку їх продовження, які сприятимуть уникненню відповідальності осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Реклама

Нагадаємо, що наступне пленарне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 20 грудня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти