Порошенко і Грибаускайте домовилися покарати Росію за агресію

7 грудня 2018, 15:11

Захід повинен підняти для Путіна ціну його агресії проти України, вважають глави держав

ПрезидентиУкраїниіЛитвиПетроПорошенкоіДаляГрибаускайтедомовилисяспільнодіятивпротистоянніросійськомуагресору,покаравшиРосіюсанкціямиза напад вКерченськійпротоцінаукраїнські кораблі. Своїнаміриглавидержавпідтвердилинаспільній прес-конференціївКиєві,передаєпрес-службапрезидентаУкраїни.

Реклама

Українськийлідеррозраховує,щодо ЛитвиіУкраїнипідключатьсяііншідемократичнідержавиіпокараютьросіянзаагресіювЧорномуморі.

"Цей грубий акт яскраво демонструє, що відкрита агресія Росії проти України або проти будь-якої країни світу може статися де завгодно. Ми повинні бути готові до цього і разом усім світом повинні дати рішучу відсіч спробам агресії. Тому ми домовилися з пані президентом, що будемо не тільки засуджувати, а й спільно діяти для того, щоб підвищити для агресора ціну, яку він заплатить в разі агресивних дій. Упевнений, що і наші європейські партнери цілком усвідомлюють всю серйозність ситуації і готові вжити відповідні дії", - сказав Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПрезидентУкраїнизазначив,щоМосквавідвертоігноруєМінськідомовленостіівідкритонагнітаєситуаціювЧорномуіАзовськомуморях,ацепрямазагрозаєвропейській безпеціівиклик усьомудемократичномусвіту.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

"Ми закликаємо Кремль негайно і без будь-яких попередніх умов звільнити українських моряків, негайно передати захоплені українські військові судна і повністю відкрити судноплавство відповідно до міжнародного права в Керченській протоці і деокупувати Азовське море, розблокувавши діяльність українських портів", - додав глава держави.

У свою чергу Даля Грибаускайте зазначила, що Україна знову зіткнулася з відкритою агресією на додаток до російських військових дій на Донбасі, і висловила підтримку українцям.

"Знову це агресія проти України, проти українського народу. Саме тому для нас, литовців важливо бути з вами і підтримувати вас. В Україні останні роки були дуже складними, особливо після окупації Криму. Але це дуже важливо сьогодні. Ми сьогодні хочемо підтримати вас. Ми розуміємо, що саме ви самі повинні будувати свою країну. Вони можуть забирати території, але вони серця ваші ніколи не заберуть. Бажаю вам вірити в себе, самим боротися і знати, за що ви виступаєте. Що це ваша країна і майбутнє за вами. Вірте собі, вірте в своє майбутнє, а ми будемо завжди поруч", – підкреслила вона.

Нагадаємо, 25 листопада Росія несподівано перейшла в "наступ" на Азові, напавши на українські кораблі МБАК "Бердянськ", РБК "Яни Капу" і МБАК "Нікополь". Корабель ФСБ РФ спочатку протаранив український буксир, після цього агресор ще відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Також було захоплення кораблів – 24 члени екіпажів опинилися в заручниках.

На такі дії росіян бурхливо відреагувало світове співтовариство. Демократичний світ в один голос засудив напади російських військових на українські кораблі і виступає з вимогами звільнити моряків і техніку. В той же час
Україна готуєнову відповідьРосії"азовськими санкціями". ГенеральнийпрокурорЮрійЛуценкозаявив,щосиловикизібралиінформаціювчотиритомипроросійськікомпанії.ГенпрокурорпропонуєзаморозитиактивиросійськогобізнесудодеокупаціїзахопленихтериторійУкраїни.

Реклама

ДнямиспецпредставникСШАпоУкраїніКуртВолкерзаявляв,що Америка і ЄвропаможутьпосилитисанкціїпротиРосіїзазахопленняукраїнських моряків.РосіяповиннавідновитидіалогзУкраїноюнабазіДоговору2003 року проспівробітництво у використанніАзовськогоморяіКерченської протоки,вважаєамериканськийдипломат.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти