Порошенко хоче змінити Конституцію, а на Донбасі буде нове перемир'я: головні новини тижня

1 липня 2018, 12:00

А тим часом триває скандальна епопея навколо українських політв'язнів

Нацьому тижніУкраїнавідзначалаДеньКонституції,іпрезидентнавітьрозкривплани,щоплануєзмінити,атимчасомвСтрасбурзіпройшлалітня сесіяПАРЄ,деголовнимитемамисталиРосіяізвільненняукраїнськихв'язнівКремля.

Реклама

Ситуація навколо Сенцова

На початку тижнягенеральнийсекретарРадиЄвропиТурбйорнЯгландподав проханнядо президентаРосіїВолодимира Путінапропомилуванняукраїнськогополітв'язняОлегаСенцова. У Путіна відповіли на прохання Ягланда помилувати Сенцова, заявивши,щойогопроханняне можебутипідставоюдлязвільненняукраїнця,такякцене передбачаєросійськезаконодавство.

В свою чергу російський омбудсмен Тетяна Москалькова розповіла про нюанси прохання. Вонапояснила,щоне можеособистопроситиросійськоголідерапропомилуванняукраїнця, аджеросійськезаконодавство непередбачаєтакого

В свою чергу в Кремлі знову пояснили, чому Денисову не пускають до Сенцова. УКремлізаявили,щовідсутністьналежноїскоординованостідійукраїнськогоіросійськогоомбудсменівзаважаютьпроцесузустрічізутримуванимиособами.

Реклама

Як військові РФ катували полонених українців на Донбасі

СлужбабезпекиУкраїнискликалабрифінгдляпредставниківіноземногодипломатичногокорпусу,щоброзповістипро злочиниросійськихвійськовихпротиукраїнців.ГлаваСБУВасильГрицакрозповів, як військові РФ на Донбасі катували українців. Зайогословами,до тортурбулипричетнівосновномукадровіофіцериросійськоїармії.Понад 400в'язнів"таборівсмерті"розповілипрозвірствавполоні.

Так, присутній на брифінгу екс-боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш також розповів про нелюдські тортури військовими РФ. Зайогословами,вполоніубойовиківукраїнськівійськовівиявилисячерезпорушенняросійськимиофіцерамидомовленостіпід частрагічнихподійвІловайську.Вінрозповів,щотівідрізалиукраїнцямголови,вирізалисерцеіробилибагатоіншихжахливихречей.

В той же час Грицак заявив, що Україна готова до "безпрецедентних кроків" для звільнення заручників. Зайогословами,полоненіукраїнці,якправило,утримуютьсянаокупованихтериторіях,не маючиніякогоправовогостатусу.НаданиймоментнепідконтрольноютериторіїДонбасупродовжуютьутримуватися113заручників.

Пристрасті в ПАРЄ – Росію не повернули і прийняли резолюцію по політв'язнях

Яксталовідомовідголовиукраїнськоїделегації,віце-президентаПарламентськоїасамблеїРадиЄвропиВолодимираАр'єва,Росіяне повернуливорганізацію.Це питання розглядалосяназасіданніспеціальногокомітетуПАРЄ.

Реклама

"Як я і говорив раніше, адхок-комітет ПАРЄ, від якого РФ сподівалася якнайшвидшого повернення в Асамблею, закінчився нічим. Росію не повернули! Однак небезпека залишається – всі пропозиції, в тому числі ті, які вимагає РФ, направили в Бюро ПАРЄ, яке буде вирішувати, що з цим усім робити. Далі може бути довга процедура підготовки доповідей", -заявив політик.

В тренді
"Вакханалія насильства": Геращенко заступився за силовиків після зіткнень на Банковій

Також ПАРЄ прийняла резолюцію щодо українців, якихРосіянезаконноутримуєвсвоїхтюрмах.ЄвропейськіполітикизажадаливідРосіїнегайногозвільненнявсіхукраїнськихполітичних в'язнів,атакожзакликаливідмовитисявідпримусовогогодуванняголодуючогоСенцова.

Крім того, українська делегація відмовилась йти на прийом до Ягланда. ПредставникиУкраїнинагадалипро внесокдо бюджетуорганізації400 тисячдоларів,і"звинуватили"генсекаРадиЄвропивбезглуздому триньканні грошейнабанкети.

Політики хочуть змін до Конституції

ПрезидентУкраїниПетроПорошенкозаявив,щонайближчим часомпрезидентУкраїниПетроПорошенковнеседо Верховної РадипропозиціюзмінититекстКонституціїщодочленствадержавивЄСіНАТО.

Реклама

"Найближчим часом мною буде переданий проект змін до Конституції, поправка, яка закріпить дві наших стратегічних цілі, тісно пов'язані одна з одним – це вступ України до Євросоюзу і вступ України в НАТО", – сказав глава держави.

Також Порошенко пояснив, що не можна робити з Основним законом. На його думку,Конституціюнеприпустимомінятина догодуінтересамполітичноїеліти.Главадержавинагадав,щоОсновнийзаконУкраїни,якийбувприйнятийв1996 році ззмінами 2004 рокуоцінювавсяякодинзнайбільшпрогресивних, найбільш досконалих інайдемократичнішихправовихдокументів.

Крім того, не забув президент і про зміни для кримських татар. ПрезидентУкраїнизвернувсядоконституційноїкомісії,попросившиприскоритипідготовкузмін,якінадаютькримськимтатарамправонасамовизначеннявскладіУкраїнської держави.

Перемир'я на Донбасі і нові заяви Волкера по Україні

НасходіУкраїнидоцьогоднядіялот.зв."великоднє"перемир'я,про якедомовилисяз31 березня.Однакросійсько-терористичнівійськаіне думалийогодотримуватися.Теперучасники переговорівТристоронньоїконтактноїгрупи в Мінську домовилися про нове перемир'я на Донбасі. Сторонипереговорів,включаючипредставниківОРДЛО,підтвердилитакожсвою"загальнуітвердуприхильність повномувиконаннюМінськихдомовленостей".

УсвоючергуспецпредставникСШАпроУкраїнуКуртВолкерчіткопояснив, від чого залежить мир на Донбасі і реалізація Мінських угод. На його думку,ціпитаннязалежатьвиключновідМоскви.Дипломатзазначивнедавнюактивізаціюзусильз відновленняпроцесувиконання"Мінська".

Також він чітко дав зрозуміти, що ситуація на сході України – це міждержавний конфлікт.ТакожпредставникДерждепартаментуСШАпорівняввійськовідіїнаДонбасізнезаконноюанексієюКриму.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти