Порошенко дав старт реформі держуправління в Україні

31 грудня 2015, 19:47

Президент підписав закон про держслужбу

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про державну службу", який дає старт реформі системи державного управління. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

"Реформа державної служби в значній мірі визначає успіх й інших реформ, результати яких безпосередньо залежать від якості управлінських рішень державних органів", – зазначив президент.

"Ця реформа повинна забезпечити нову якість державної служби відповідно до кращої європейської практики, встановити правові та організаційні засади цієї служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави і суспільства. При цьому громадянам України гарантується право рівного доступу до державної служби", – заявив Порошенко.

Президент зазначив, що цей Закон є одним з важливих результатів виконання положень коаліційної угоди учасників коаліції депутатських фракцій Верховної Ради України VIII скликання та урядового Плану заходів з імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і враховує прогресивні вітчизняні напрацювання і успішний досвід реформ у європейських країнах, насамперед Республіці Польща.

Закон передбачає такі новації:

Реклама

   - вступ на всі посади державної служби відбуватиметься тільки за конкурсом на основі особистих якостей і досягнень кандидатів на посади, виключаються корупційні механізми при вступі та проходженні державної служби;

   - державна служба стане деполітизованою;

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента

   - встановлюється прозора модель оплати праці, яка розроблена з урахуванням кращого європейського досвіду;

   - вводиться компетентнісна модель управління людськими ресурсами, оцінки результатів роботи державних службовців, їхньої кар'єрної мотивації;

   - підвищуються кваліфікаційні вимоги.

Реклама

Президент також зазначив, що після підписання закону парламент, уряд, професійні громадські організації, експертне середовище будуть нести спільну відповідальність за проведення його норм, підготовку та прийняття необхідних законодавчих і підзаконних актів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти