Порошенко дав відповідь на петицію про розблокування "ВКонтакте"

30 червня 2017, 08:38

Президент нагадав про кібератаку, ФСБ, "Синього кита" і розсадник піратського контенту

Президент України Петро Порошенко розглянув електронну петицію про скасування блокування інтернет-ресурсу "ВКонтакте", яку підписали понад 25 тисяч осіб. Про це повідомляється на сайті президента в розділі електронних петицій.

Реклама

"Виходячи з пріоритетів національних інтересів України, враховуючи реальні загрози національній безпеці України та стабільності в суспільстві, посягання на державний суверенітет України та її територіальну цілісність, територіальні претензії з боку Російської Федерації і втручання у внутрішні справи України, розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб Росії, посягання на права і свободи українських громадян та спроби маніпулювати суспільною свідомістю, застосування до російського холдингу "Mail.ru Group" та інших російських інтернет-компаній спеціальних економічних і обмежувальних заходів на сьогодні є адекватним законним заходом. Підтримку електронної петиції про скасування блокування інтернет-ресурсу "ВКонтакте" вважаю неможливою", – повідомив Порошенко.

Порошенко зазначив, що російський холдинг "Mail.ru Group", до складу якого входять "ВКонтакте" і "Мейл.ру Україна", а також група компаній "Яндекс" і деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України і її громадян.

"Зокрема, компанії сприяють спецслужбам Росії в зборі, зберіганні, використанні та поширенні інформації з обмеженим доступом – персональних даних та особистого листування громадян України. Навіть угоди про користування зазначеними послугами містять положення про згоду користувачів на автоматичну передачу компанії (фактично – країні-агресора і її спецслужбам) будь-якої інформації про них, її узагальнення, обробку та передачу третім особам", – зазначив Порошенко. Президент вважає, що таким чином, українські користувачі контроль спецслужб РФ, які спочатку створюють необхідні умови для вербування, а потім використовують громадян України.

Контент соцмережі, на думку президента, загрожує інформаційній безпеці України.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

"Тематичне наповнення цих ресурсів також направлено на спроби маніпулювати суспільною свідомістю шляхом поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутнього, на жаль, в Україні протестного антиукраїнського потенціалу, залученню його в антинародні акції і масові заворушення, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу і повалення державної влади, перешкоджання Україні на шляху до європейської спільноти", – зазначається у відповіді Порошенко.

Президент навів приклади такої роботи росіян в соцмережі:

"Роботу російських агентурних мереж ми могли бачити під час фейкових протестів поляків у Львівській області, виступів в м Одеса, спробах проходження "безсмертного полку" та інші. Одним із прикладів цього є громадянин РФ Сергій Жук, який протягом 2014-2015 років був учасником незаконного збройного формування "ДНР" (позивний "Москва", в даний час знаходиться на території РФ) і тривалий час, користуючись довірою наших співвітчизників, провокував і підбурював їх до участі в масових заворушеннях в м. Києві", – нагадав Порошенко.

"Крім того, переконливим доказом необхідності застосування всіх передбачених вітчизняним законодавством заходів щодо захисту власного кіберпростору свідчить і агресивна кібератака на органи влади і управління, критичну інфраструктуру, важливі об'єкти життєдіяльності, що відбулася 27 червня цього року. У мережі російську інтернет-павутину потрапили сотні тисяч українських користувачів, які, не підозрюючи нічого поганого, були використані як "гвинтики" антиукраїнської пропаганди", – вважає Порошенко і нагадує, що російські соціальні мережі стали також розсадником деструктивних груп на кшталт сумно суїцидальних спільнот типу "Синій кит", а соцмережа "ВКонтакте" залишається чи не головним вмістилищем "піратського" контенту в світі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти