Порошенко: Автокефалія Української Церкви – це остаточна незалежність від Росії

19 квітня 2018, 12:03

Голова держави пояснив важливість єдиної православної помісної церкви в Україні

Президент Петро Порошенко вважає, що питання єдиної автокефальної помісної церкви в Україні - це остаточна незалежність від Москви. Він вважає, що для Кремля російська церква – це один з ключових інструментів для впливу на Україну. Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді.

"Я давно попереджав, що ми не будемо спостерігати з байдужістю за втручанням іншої держави в наші церковні справи. За її спробами використовувати в своїх інтересах почуття частини українських православних. Ми шукали і знайшли таку форму, щоб незалежно від того, більша або менша структура, всі православні юрисдикції України, нарешті, стали загальними учасниками конституювання помісної церкви України. Для всіх справжніх патріотів зміцнення єдності є пріоритетним завданням, тому що єдність – це наша головна зброя в боротьбі з російським агресором і я радий, що ця ідея об'єднала всю Верховну Раду".

Реклама

За словами президента, йдеться про остаточну незалежності Києва від Москви.

"Тут не тільки релігія, тут геополітика. Для мене це справа затвердження помісної церкви такої ж ваги (значення – ред .), як отриманий безвіз, Угода про асоціацію з ЄС, як наша спільна з вами боротьба за членство в ЄС і НАТО, які ще попереду, це питання національної безпеки і оборони в цій гібридній війні, оскільки Кремль розглядає російську церкву, як один з ключових інструментів впливу на Україну. Тому я дуже рішуче налаштований в цій справі діяти і протидіяти всім, хто буде заважати національним інтересам України і намагатиметься зірвати кооперацію зі вселенським патріаршим престолом".

Порошенко також додав, що будь-яке насильство в міжконфесійних відносинах, його виплеск і зіткнення точно не наблизять Україну до мети, а будуть віддаляти від неї і можуть унеможливити її досягнення.

Як відомо, сьогодні Верховна Рада хвалила офіційне звернення до вселенського патріарха про автокефальну церкву в Україні. Тепер Україна буде просити Варфоломія надати українській православній церкві томос про автокефалію.

Також президент 18 квітня зустрівся з предстоятелями православних церков України офіційно ухвалив підписане ними звернення до Вселенського патріарха про автокефальну церкву в Україні.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти