Політична доцільність і безліч планів: чи ухвалять закон України про президента

3 травня 2019, 12:43

Людмила Грубник

Експерти зійшлися на думці з приводу документа

Сьогодні складно сказати, чи буде ухвалений закон про президента України, хоча один із законопроектів вже зареєстрований у Верховній Раді депутатами, а з другим, можливо, може виступити команда новообраного президента Володимира Зеленського після проведення аудиту повноважень глави держави.

Реклама

У цьому зійшлися думки політологів Євгена Магди і Олесі Яхно-Бєлковської.

Так, за словами директора Інституту світової політики Євгена Магди, депутатський закон навряд чи буде прийнятий напередодні інавгурації нового президента.

"З точки зору політичної доцільності буде складно знайти людей, які підтримають це рішення в контексті того, що інавгурація Володимира Зеленського невпинно наближається", – говорить Магда в коментарі сайту "Сьогодні".

Незрозуміла ситуація і з можливою ініціативою команди Зеленського. Як вважає політолог Олеся Яхно-Бєлковська, поки не зроблені перші призначення, складно сказати, якими будуть перші кроки новообраного президента і його оточення.

"Сьогодні рано говорити, які із законопроектів будуть ухвалені. Тому що кожна з груп, які підтримували Володимира Зеленського, мала свої інтереси. Одні відверто говорили, що не треба ніяких законопроектів, а треба йти на дострокові вибори і отримувати контроль над іншими гілками влади. Інші говорили, що потрібно зараз міняти уряд. Треті говорили, що треба скасувати посаду президента, а четверті – що треба все залишити так, як є. Також було багато законопроектів, які декларувала команда Зеленського. Там і про недоторканність, і про імпічмент. У зв'язку з цим поки важко говорити, що вони робитимуть. Поки незрозуміло, яка з груп буде домінувати в оточенні Володимира Зеленського. Як тільки це буде зрозуміло, можна буде про щось говорити. Це стане ясно, як тільки будуть зроблені перші призначення і буде зрозуміла логіка президентства Зеленського", – пояснює Яхно- Бєлковська.

Нагадаємо, раніше сайт "Сьогодні" роз'яснив, які нині повноваження і функції у президента України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти