Під стінами парламенту триває мітинг

19 жовтня 2017 18:14

Учасники пікету безперешкодно пропускають народних депутатів

Під стінами парламенту триває мітинг. Одна з вимог – зняття депутатської недоторканності. Парламент охороняє поліція і Нацгвардія.

Реклама

Біля парламентської будівлі – кілька сотень мітингувальників. Вони з самого ранку слухають аудіотрансляцію засідання Верховної Ради. Учасники пікету безперешкодно пропускають народних депутатів. Вимоги до них ті ж – скасувати депутатську недоторканність, змінити виборче законодавство і створити антикорупційний суд.

Ніяких зіткнень на вулиці сьогодні не було, але нардеп Ірина Луценко цілком допускає, що серед мітингувальників можуть бути провокатори.

Як відомо, Верховна Рада погодилася направити в Конституційний суд президентський і депутатський законопроекти про зняття недоторканності з народних депутатів.

Так, за відправку на висновок Конституційного суду законопроекту Петра Порошенка проголосували 336 парламентаріїв, а за депутатський – 328.

Реклама

Як відомо, 17 жовтня президент України вніс до парламенту законопроект, згідно з яким пропонується виключити зі статті 80 Конституції України положення, яким народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. Також глава держави хоче прибрати пункт, який не дозволяв залучати до кримінальної відповідальності, затримувати чи заарештовувати нардепів без згоди Верховної Ради.

У липні нинішнього року в Раді був зареєстрований депутатський законопроект про зняття недоторканності з нардепів.

Відзначимо, що якщо Конституційний суд схвалить документи, то вони будуть спрямовані назад в Раду, де депутати можуть його підтримати попередньо – для цього достатньо 226 голосів, а вже на наступній сесії парламенту (не раніше 2018 року) для остаточного прийняття рішення потрібно буде конституційна більшість – 300 голосів.

Якщо законопроекти будуть проголосовані, то депутатська недоторканність будуть знята починаючи з 1 січня 2020 року.

Як прокоментував сам Петро Порошенко після внесення документа в Раду, він виконав дану раніше депутатам обіцянку про внесення в Раду законопроекту щодо зняття з парламентаріїв депутатської недоторканності.

Реклама

У свою чергу віце-спікер парламенту Оксана Сироїд назвала ганьбою, що законопроект щодо зняття депутатської недоторканності в парламент вносить президент України, а не самі парламентарії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти