Чому Україні протипоказана "пряма демократія"? Пояснення експерта

24 листопада 2020, 15:14

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Причиною провалу такої системи можуть стати ті ж процеси, які призводять до розквіту популізму

Активний розвиток цифрових технологій наближає Україну до можливості перейти на "Пряму демократію", про яку говорили в команді президента ще в 2019 році. Йдеться, зокрема, про проведення "електронних референдумів". По суті, при такій формі державного управління рішення про майбутнє країни може приймати кожен громадянин особисто, без обрання представників – депутатів.

Реклама

Однак в чистому вигляді "пряма демократія" – шлях до знищення держави. Таку думку висловив економічний експерт, інвестор з Ізраїлю Григорій Зайд в інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

Він нагадав про існування понять "демос" і "охлос":

Григорій Зайд

економічний експерт, інвестор (Ізраїль)

"Демократія" – від слова "демос". Це люди, які беруть участь в управлінні країною і в повною мірою несуть відповідальність за її існування. Їхнє право управляти нерозривно пов'язане з реальним обов'язком захищати свою державу. А "охлос" – це люди, які не несуть відповідальності за державу, вони не мають права брати участь в управлінні.

Змішання "охлосу" і "демосу" в сучасних політичних системах призводить до буму популізму. Політики, які дають нездійсненні обіцянки, отримують підтримку тільки тому, що людям подобається чути їхні слова. Такий підхід, на думку експерта, характерний саме для "охлосу", який не несе відповідальності за свої рішення.

Реклама

Григорій Зайд

економічний експерт, інвестор (Ізраїль)

Люди хочуть керувати державою, хочуть приймати рішення в рамках свого голосу, але не несуть відповідальності за цю державу... Так ось, якщо раптом "охлос" почне через "цифру" управляти державою, то державі – кінець, і дуже швидкий.

Нагадаємо, раніше Григорій Зайд докладно пояснював, чого не вистачає Україні для економічного прориву. Читайте про це на сайті "Сьогодні" – " Україна майбутнього. На 5 головних питань про шляхи до успіху відповідає інвестор Григорій Зайд ".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти