Чому "путінська гвардія" і погрози Наришкіна – позитивний знак для України: думки експертів

Останні рішення і заяви російських властей свідчать про те, що у Москви закінчуються інструменти тиску на Україну, вважають аналітики

На цьому тижні Путін прийняв кілька резонансних внутрішньополітичних рішень. Незважаючи на те, що в ці ж дні прозвучали умовиводи Наришкіна про війну з Україною, експерти вважають, що РФ більше не піде на військову конфронтацію і все більше відволікається на внутрішні проблеми.

5 квітня Володимир Путін оголосив про створення в Росії Національної гвардії на базі Внутрішніх військ МВС. "Ми створюємо новий федеральний орган виконавчої влади на базі Внутрішніх військ МВС, створюємо Національну гвардію, яка буде займатися боротьбою з тероризмом, організованою злочинністю, в тісному контакті з Міністерством внутрішніх справ продовжить виконувати ті функції, які виконували підрозділи ОМОН, СОБР і так далі", – заявив Путін, якому і буде підкорятися нове відомство.

Офіційної інформації про те, скільки людина об'єднає Нацгвардія, поки немає, але, згідно з повідомленнями в ЗМІ, сумарна чисельність всіх названих структур становить приблизно 400 тис. Очолить гвардію РФ командувач ВВ МВС Віктор Золотов, який раніше очолював особисту охорону президента РФ. Золотова багато експертів і ЗМІ називають людиною, яка абсолютно віддана президенту.

У Кремлі пояснюють таке рішення необхідністю фінансових і структурних реформ в силовому блоці, проте, на думку ряду експертів і ЗМІ, Путін створює "особисту армію", яка буде його оберігати від спроб перевороту і придушувати протести населення у зв'язку з погіршенням економічної ситуації.

На думку російського політолога Дмитра Орешкина, створення нової сили демонструє, що Путін "відчуває зростаюче занепокоєння за свою особисту безпеку з огляду на те, що положення еліти погіршується". "Це не Національна гвардія, а гвардія Путіна, оскільки ніхто, крім нього, не може нею командувати", – цитує його слова Financial Times.

При цьому видання відзначає, що Володимир Путін вживає заходів, щоб зміцнити свою владу над Росією, яку можна порівняти з владою римських імператорів.

Колишній віце-прем'єр РФ Альфред Кох припустив, що така велика кількість Нацгвардії може свідчити про те, що Путін боїться власної армії. "Здоровий глузд підказує мені, що або влада готується до масових збройних повстань (що малоймовірно), або до війни з власною армією. Адже іншого рівного за силою суперника у Національній Гвардії немає і бути не може", – написав він у себе в facebook.

Однак створення Нацгвардії – не єдине нововведення від російського президента. Днями Володимир Путін створив фонд "Історія Батьківщини", який займеться популяризацією історії в Росії і за кордоном, а також збереженням історичної спадщини і традицій народів РФ. Згідно з указом, засновником фонду виступає уряд Росії
.

gv

Реклама

Золотов і Путін. Фото: AFP

Відзначимо , що всі ці рішення президент РФ приймає на тлі погіршення економічної ситуації в країні , про що вже відкрито говорять вже його приблежения .

Так радник президента РФ з питань економіки Сергій Глазьєв заявив, що Росію чекає економічна катастрофа, в якій винен Центральний банк. "У створеній Банком Росії" новій реальності "виживають тільки спекулянти, а виробництво вмирає. Це шлях до економічної катастрофи", – написав Глазьєв у себе в twitter. За його словами, якби не нинішня політика Центробанку, російська економіка могла б зростати на 6-8% на рік.

При цьому про санкції, викликаних агресивною політикою Кремля, і падінні цін на нафту радник президента не сказав. Раніше на початку березня Володимир Путін закликав мінімізувати втручання держави в реальну економіку.

Але погіршується економічна ситуація – далеко не єдине, що може затьмарювати життя господаря Кремля. За останній час в ЗМІ вибухнуло два скандали навколо фінансових зв'язків і стану Путіна і його найближчого оточення.

Так нещодавно агентство Reuters повідомило, що російський бізнесмен Григорій Баєвський, який є партнером близького друга Путіна – олігарха Аркадія Ротенберга, передав дорогу нерухомість жінкам, пов'язаним з Володимиром Путіним, зокрема, його доньці Катерині Тихоновій та олімпійській чемпіонці Аліні Кабаєвій. За документами, які журналісти розшукали в відкритому доступі, Баєвський передавав і продавав нерухомість Тихоновій, Кабаєвій і одній з чотирьох студенток, які позували для подарункового календаря російському лідерові.

У Кремлі розслідування Reuters назвали інформаційним вкиданням.

А 3 квітня було опубліковано величезну розслідування Центру з дослідження корупції та організованої злочинності та Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань, в якому розкривається причетність безлічі світових лідерів і відомих людей з різних професій до приховування величезних сум грошей в офшорних компаніях. Фігурує там Володимир Путін, який, як вважають автори розслідування, може бути причетний до панамських офшорів, через які пройшло 2 млрд. дол.

Президент РФ заявив, що розслідування проти нього "замовили" США
.

Реклама

__02

Плакат в Москві. Фото: соцмережі

Українське питання

Реклама

Незважаючи на гучні скандали і проблеми в економіці, в РФ не забувають і про Україну.

Так, спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін припустив, що якби Росія вела відкриту війну проти України, цей конфлікт тривав би максимум чотири дні.

"Якби з якихось причин Росія змушена була б вести військові дії, відбивати агресію країни, порівнянної за своїм потенціалом з Україною, то я сподіваюся, що все розуміють, скільки б днів цей конфлікт тривав – два, три, максимум чотири дні. І всі розуміють, який результат був би цього конфлікту ", – сказав він.

А російський прем'єр Дмитро Медведєв засумнівався в державності України. "Що нам з Україною в цьому сенсі (питаннях безпеки на підприємствах) зіставлятися? Я просто про те, що там ні промисловості, ні держави не існує", – сказав він.

Втім, секретар Радбезу України Олександр Турчинов не змусив себе довго чекати з відповіддю на такі випади росіян. "Мабуть у РФ дійсно серйозні проблеми, якщо навіть Наришкін каже, що вони не протримаються і 4-х днів, воюючи з такою країною, як Україна", – написав він у twitter, коментуючи заяви спікера Держдуми.

Він також зазначив, що заява Дмитра Медведєва про відсутність держави в Україні демонструє, наскільки керівники РФ бояться і істерично сприймають сам факт існування нашої країни.

Разом з тим, на думку експертів, такі заяви представників російського істеблішменту – це, скоріше, позитивний, ніж тривожний сигнал для України.

"Вони від гарячої війни швидко перейшли до війни ідеологічної, інформаційної та пропагандистської. Грубо кажучи, переключили тумблер, розуміючи, що гарячої війною нічого не домогтися, значить, будуть домагатися своїх цілей таким ідеологічним трешем і іншими різного роду заявами в стилі Twitter. Мета – дискредитація України перед нашими західними зовнішньополітичними партнерами ", – пояснив Сегодня.ua директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

І, за великим рахунком, інших способів впливати на Україну у них не залишилося, вважає заступник голови Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

"Економічно важелі відпали, на Донбас тиснути вони не можуть тому що, якщо Мінськ-2 провалиться, то вся їх спецоперація щодо скасування санкцій просто провалитися. Сирія зіграла своє, але постійно грати на цьому теж неможливо. І починаються такі бравурні заяви з приводу 4 днів тощо. Це показник для нас хороший. Це говорить про те, що слабшає хватка", – пояснив він Сегодня.ua.

При цьому головний одержувач цих меседжів не Україні і Заходу, а населення РФ, вважає Вадим Карасьов. "Крім зовнішніх адресатів важливий ще один ключовий адресат – внутрішньоросійська аудиторія, яка вже починає стогнати від застійності в РФ, від погіршення економічного становища і відсутність перспектив. Тому ці перепалки – це ще і маркер і симптом глибокого невротичного стану, в якому перебуває більша частина нинішньої владної еліти в Росії", – вважає експерт.

І останні рішення Путіна спрямовані якраз на вирішення внутрішніх проблем, вважає Олексій Голобуцький. "У нього немає виходу, йому потрібно буде вирішувати внутрішні проблеми. Економіка падає, пенсії не будуть зростати, плюс вибори в Держдуму – як би вони не проводилися недемократично – і на цих виборах потрібна якась внутрішня проблематика", – сказав він.

Але українське питання з порядку денного не піде впевнений, Вадим Карасьов. "Увага залишиться, тому що, для них українське питання – це російське питання, і вони бояться перетікання демократичного ентузіазму з України в РФ, а це особливо небезпечно в умовах економічної рецесії, що переходить в депресію, і невдоволення еліт", – пояснив він, додавши , що курс на подальшу дискредитацію України триватиме. "Пропагандистську медійну машину РФ ніхто зупиняти не збирається", – сказав Вадим Карасьов.

При цьому, як вважає Олексій Голобуцький, далі в РФ буде активно мусуватися тема Криму.
"Ми стали елементом бравої російської сучасної історії," приєднання "Криму для них на найближчі десятиліття – головна подія, більше пишатися нічим", – сказав він.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

60950.54

Bitcoin Cash (BCH)

303.08

Binance Coin (BNB)

413.87

Dogecoin (DOGE)

0.1

Ethereum Classic (ETC)

28.81

Litecoin (LTC)

75.18

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,38
50,05
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,05
51,38
51,62
27,56
53,09
51,09
51,20
27,61
53,68
52,29
53,68
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,29
58,99
56,99
55,99
28,48
-
48,90
49,05
26,98
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.42

Євро (€)

41.72

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти