Чому не можна курити на сходових майданчиках і загальних балконах

І чи може куріння на ньому бути приводом для виклику міліції

"У нас в будинку регулярно виникають сварки з сусідами з приводу куріння на сходових майданчиках і на загальних балконах. Чи відноситься загальний балкон (тобто той, куди є вихід зі сходів) в багатоповерховому будинку до місць, де не можна палити? І якщо так, то як це "не можна" проявляється на практиці? Чи може куріння на ньому бути приводом для виклику міліції або якихось аналогічних дій?" – Ірина Доєва, м.Київ.

Відповідає Кирило Бобровня, провідний спеціаліст "УкрЮрЦентру":

Реклама

"Куріння тютюнових виробів у під'їздах житлових будинків заборонено статтею 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Загальний балкон також є невід'ємною частиною під'їзду. Відповідно до статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Виходячи з вищевикладеного, дії ваших сусідів однозначно підпадають під адміністративне правопорушення. Якщо ваші сусіди не реагують на зауваження та прохання, то вихід один – дзвонити в міліцію (поліцію). З досвіду останніх декількох місяців можна з упевненістю сказати, що наряд поліції приїде негайно і вживе належних заходів, оскільки в цьому випадку закон однозначно на вашому боці. Інший вихід, менш, на наш погляд, вдалий – це написати заяву дільничному міліціонеру (виходячи з практики, за вашою заявою навряд чи будуть проведені які-небудь дії)".

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти