Чому не варто залишати копії своїх документів в комунальних структурах

Персональні дані не просто так захищаються законом

"Чи є законною вимога комунальних структур, які хочуть, щоб фізособи укладали з ними договори на поставку води, тепла, світла і газу, залишати їм копії своїх документів (паспорт, код) та документів на право власності на житло?" – Олександра Л., м. Київ

Відповідає Оксана Гайдук, адвокат, партнер юридичної групи "Марченко і партнери":

Реклама

"Взаємовідносини з підписання договорів на комунальне обслуговування (забезпечення водою, світлом, газом, теплом) регулюється правилами, встановленими Кабміном України і типовими договорами. Так, порядок забезпечення населення електроенергією регулюється Правилами користування електричною енергією, затвердженими Постановою Нацкомісії з питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996 р. Доповненням 3 до зазначених Правил затверджено Типовий договір на постачання електроенергії. Аналіз змісту зазначених нормативно-правових документів дає можливість стверджувати (зокрема, розділ 5 Правил "Підписання договорів"), що копії паспортів та ідентифікаційних номерів споживачів електроенергії (фізосіб) не є обов'язковою умовою укладання Договору на поставку електроенергії.

Аналогічна ситуація з підписанням договорів на забезпечення водою, газом, теплом. Персональні дані (П.І.Б., адреса, паспортні дані), за якими проводиться ідентифікація особистості, потрібні для підписання договору. Однак надання копій паспорта та реєстраційного номера платника податків (ідентифікаційного коду) закон не вимагає. Слід зазначити, що в Україні діє ЗУ "Про захист персональних даних", яким покладено відповідальність на держателя персональних даних за їх збереження і нерозголошення. Виходячи з принципу свободи договору, вам можуть запропонувати надати копії ваших документів, однак обов'язки їх залишати у володінні підприємства-постачальника у вас немає".

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти