Чому не варто залишати копії своїх документів в комунальних структурах

3 грудня 2015, 07:30

Персональні дані не просто так захищаються законом

"Чи є законною вимога комунальних структур, які хочуть, щоб фізособи укладали з ними договори на поставку води, тепла, світла і газу, залишати їм копії своїх документів (паспорт, код) та документів на право власності на житло?" – Олександра Л., м. Київ

Реклама

Відповідає Оксана Гайдук, адвокат, партнер юридичної групи "Марченко і партнери":

"Взаємовідносини з підписання договорів на комунальне обслуговування (забезпечення водою, світлом, газом, теплом) регулюється правилами, встановленими Кабміном України і типовими договорами. Так, порядок забезпечення населення електроенергією регулюється Правилами користування електричною енергією, затвердженими Постановою Нацкомісії з питань регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996 р. Доповненням 3 до зазначених Правил затверджено Типовий договір на постачання електроенергії. Аналіз змісту зазначених нормативно-правових документів дає можливість стверджувати (зокрема, розділ 5 Правил "Підписання договорів"), що копії паспортів та ідентифікаційних номерів споживачів електроенергії (фізосіб) не є обов'язковою умовою укладання Договору на поставку електроенергії.

В тренді
Підозра Медведчуку: куму Путіна інкримінують серйозну статтю
Віктор Медведчук. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Аналогічна ситуація з підписанням договорів на забезпечення водою, газом, теплом. Персональні дані (П.І.Б., адреса, паспортні дані), за якими проводиться ідентифікація особистості, потрібні для підписання договору. Однак надання копій паспорта та реєстраційного номера платника податків (ідентифікаційного коду) закон не вимагає. Слід зазначити, що в Україні діє ЗУ "Про захист персональних даних", яким покладено відповідальність на держателя персональних даних за їх збереження і нерозголошення. Виходячи з принципу свободи договору, вам можуть запропонувати надати копії ваших документів, однак обов'язки їх залишати у володінні підприємства-постачальника у вас немає".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти