Перемога Дональда Трампа на виборах. Три сценарії для України

31 жовтня 2020, 10:59

Віталій Рябошапка Віталій Рябошапка

Результат цих виборів непередбачуваний навіть для американських політологів

Що чекає українсько-американські відносини в тому випадку, якщо Трамп залишиться господарем Білого дому?

Реклама

Другий термін Дональда Трампа поки що не обіцяє Україні нічого хорошого. Оптимістичний сценарій: все залишиться, як є. Реалістичний – США буде не до України. Але є також сценарій і песимістичніший.

Сайт "Сьогодні" склав три сценарії розвитку подій і американсько-українських відносин, взявши до уваги, що ці відносини багато в чому залежать не тільки від України і США.

Почнемо з найгіршого і закінчимо на позитивній ноті.

Сценарій песимістичний. Розмінна монета

Реклама

Буквально в перші дні після переобрання Дональд Трамп заявляє, що сторінка поганих відносин з Росією перегорнута. Нинішні вибори довели, що його перемоги – не результат "втручання Москви". Налагодження відносин з Росією вкрай необхідне США.

В результаті Великого Договору Україна стане розмінною монетою, буде визнана територією виключних інтересів Росії.

В песимістичний сценарій також входить продовження Дональдом Трампом політики руйнування міжнародних інститутів – згортання фінансування, або вихід США з низки міжнародних організацій:

 • МВФ (що може позбавити Україну міжнародної допомоги в складних економічних умовах)
 • НАТО (що зруйнує блок і поставить Україну перед вибором нових орієнтирів)
 • подальше ослаблення ролі ООН і РБ ООН

Алексей Голобуцкий

Политолог

Трамп – антиглобаліст. І він хоче увійти в історію як людина, яка зупинила глобалізацію.

Сценарій реалістичний. Поза пріоритетами

Реклама

Перемога Дональда Трампа затьмарюється програшем республіканців на виборах до Сенату і Палати представників. У США формується двопалатна опозиція. Країна занурюється у внутрішні політичні розбірки, супроводжувані масовими акціями протесту прихильників Трампа і контрсистемних сил. Економічна ситуація в США погіршується, політичне протистояння обмежує ефективність вжитих заходів з порятунку економіки.

 • Україна поступово йде з пріоритетів політики США. Але залишається у фокусі уваги.
 • Двопартійний консенсус в США з питання України продовжує бути актуальним. Однак практичної користі від нього для взаємин між країнами стає все менше.
 • Допомога Україні, в тому числі військова, незначно скорочується, або залишається на колишньому рівні.
 • Спроби українського керівництва налагодити відносини з Трампом провалюються: Трамп пам'ятає, що перед виборами Україна зайняла нейтральну позицію, тоді як йому потрібна була допомога в дискредитації Байдена.
 • США продовжують санкційний тиск на Москву, але все більше без прив'язки до української ситуації.

Володимир Фесенко

політолог

Навряд чи Трамп відмовлятиметься від допомоги Україні. Але вона буде більше прив'язана до якихось зобов'язань з нашого боку. Буде більше жорсткого тиску з різних питань.

У той же час політика Трампа з порятунку американської економіки (зокрема, зниження облікової ставки аж до негативної) позитивно впливає на економічну активність в Україні.

Реклама

Алексей Кущ

Экономический эксперт

Це політика дешевого долара. Тобто ослаблення тиску на ринки, що розвиваються, і ослаблення тиску на гривню.

Сценарій оптимістичний. Все як було, але трохи краще

Короткий період політичного протистояння після виборів завершується певним негласним договором політеліт, які погоджуються на певні поступки друг одному заради благополуччя країни.

 • Триває санкційний тиск на Росію з метою захисту політичних і економічних інтересів США. Агресія Росії проти України – зручний і логічний привід.
 • Допомога Україні, в тому числі військова, повільно, але неухильно зростає. Але на більш високі, стратегічні рівні взаємини не переходять.
 • США не виходить з міжнародних інститутів, а включається в роботу з їх реформування. Для України відкриваються нові можливості.
 • Україна може знайти і запропонувати Трампу ідею або проєкт, які дійсно його зацікавлять. Що змінить спочатку прохолодне ставлення президента США до нашої країни.

Володимир Фесенко

політолог

До посилення, "прориву" у взаєминах зараз не готові сам американці. У тому числі через наші нинішні проблеми з Росією. Для них краще допомагати Україні, але без системних зобов'язань зі свого боку. Але загалом при перемозі Трампа позитивний сценарій для України – якщо все залишиться, як є.

Звичайно, навряд чи варто очікувати, що будь-який з вищенаведених сценаріїв стане реальністю "в чистому вигляді". Найімовірніше, в разі перемоги Дональда Трампа ми побачимо якийсь "мікс", де деякі песимістичні очікування змішаються з частиною оптимістичних прогнозів. Але загалом домінуватиме реалістичний сценарій.

Для повного розуміння, що ще, крім власних прагнень і планів, рухатиме Дональдом Трампом наступні п'ять років, - в матеріалі "З чим зіткнеться президент США після виборів: пояснюємо ТОП-5 проблем".

Стежте за виборами президента США на телеканалі "Україна":

Всі подробиці в спецтемі Вибори в США 2020

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти