По шляху Абхазії: До чого призведе визнання Росією документів "ЛНР" і "ДНР"

19 лютого 2017, 12:19

Олександр Литвин

Українська влада впевнена: Володимир Путін фактично заявив про вихід з Мінського процесу

ПрезидентРосіїВолодимирПутін18лютого підписавуказпровизнання"документів"такзваних"ДНР/ЛНР",втомучисліпаспортівідипломів.Усамомууказізазначається,щорішенняприйнятозгуманітарнихміркуваньібудедіятитимчасово,домоментуврегулюванняконфліктунаДонбасі.Однакукраїнськіекспертивважають:Путінзробивпершийкрокнашляхудо визнання"республік"."Сегодня"з'ясував,до чогоможепривезтивизнаннядокументів"ДНР/ЛНР".

Реклама

Перший крок до визнання "республік"

Своїмрішеннямпровизнаннядокументів"ДНР/ЛНР"Росіяпорушила міжнароднеправо,впевненийюристОлександрПлохотнік.Зпаспортомсамопроголошеноїреспубліки,згідно з міжнародними законами,не можнапотрапитинатериторіюкраїнООН,ацепонад 190 держав."Намоїйпам'ятіРосіявжеробилащосьподібне,тодіМосквавизналапаспортаПівденноїОсетіїіАбхазіїістворилапрецедент",-говоритьюрист.

"На моїй пам'ятіРосіявжеробилащосьподібне,тодіМосквавизналапаспортаПівденноїОсетіїіАбхазіїістворилапрецедент",-говорить юрист.

На думкуОлександраПлохотніка,частковевизнаннят.зв."республік"спроститьжителямнепідконтрольнихрайонівДонецькоїтаЛуганськоїобластейпересуваннявРосії."Потрібнорозуміти,щонатійтериторіїмільйониосіб.Звичайно,цезнакдлянихвідРосії.Тепершколяр,якийотримавзамістьатестатавшколівтакзваній "ДНР" листочокформатуА4,зможезцим папірцемвиїхатиівступитивросійськийвуз",-пояснюєюрист.

ПолітологВадимКарасьовупевнений:РосіязробиласигналдляУкраїнипроможливе визнаннят.зв."ДНР"та"ЛНР".До речі,у 2008-му роціРосіявизналадокументиневизнаноїПівденноїОсетії,авжечерезтримісяцівизналанезалежністьісамої держави.

589493e36b4be-2-12_1200

Реклама

Паспорт "ЛНР". Фото: ukranews.com

"Цесигнал,серйознепопередження,щоякщо небудутьзрушеннявреалізаціїМінськогопроцесуітриватимеблокада,Росіяможепітинавизнанняцих "республік" Федеральними зборамиДержавноїДуми,іпотімпітинанаціоналізаціюукраїнськихактивівнатериторії "ДНР", "ЛНР",-упевненийполітолог.

"Цесигнал,серйознепопередження,щоякщо небудутьзрушеннявреалізаціїМінськогопроцесуітриватимеблокада,Росіяможепітинавизнанняцих "республік" Федеральними зборамиДержавноїДуми,іпотімпітинанаціоналізаціюукраїнськихактивівнатериторії "ДНР", "ЛНР",-упевненийполітолог.

Політичний експерт Володимир Фесенко впевнений, що визнання документів т.зв. "республік" порушує Мінські домовленості. Політолог зазначає, що до цього рішення Росія готувалася. За словами експерта, все частіше в інформаційному просторі з'являлися повідомлення про те, що органи влади в Росії, починаючи від прикордонників і закінчуючи поліцією, не визнають документи "ДНР / ЛНР". "Деякі вважали, що таким чином Москва показує, що це територія України, але виявилося не зовсім так. Рішення про визнання документів має чисто процедурний характер. Тепер жителі цих "республік" зможуть їздити в Росію без проблем", – вважає експерт.

ОфіційноМоскване визнаєт.зв."ДНР"та"ЛНР",алевизнанняпаспортів-цевжечастковевизнання"республік",впевненийФесенко.Таке"напівпризнання"не відповідаєМінськимугодам,денемаєісловапро"ДНР"та"ЛНР"(вугодінепідконтрольнітериторіїДонбасуназвані"окремимирайонамиДонецькоїіЛуганськоїобластей").

Яких наслідків чекати від рішення Кремля

Щез 2014-гоСШАприйнялирішеннявводитисанкціїщодоюридичнихтапосадовихосібза"загрозу миру,безпеки,суверенітетуітериторіальноїцілісностіУкраїни".Восновномупідсанкціїпотрапиликомпанії,якіпродовжилисвоюдіяльністьнатериторіївключеногоКриму.ОлександрПлохотніквпевнений,такаж долячекає,наприклад,авіакомпанії,якібудутьнатериторіїРосіїприйматипаспортат.зв."ДНР".

Однак визнання документів може привести і до більш серйозних наслідків. Політолог Олександр Палій вважає, що Володимир Путін готує грунт до повзучої анексії Донбасу. Крім того, він заспокоює бойовиків та їхніх родичів, що вони завжди можуть переїхати в Росію. "Я думаю, що багатьох на Далекий Схід Путін може забрати. З одного боку загроза спробою анексії, а з іншого боку – заспокоєння бойовиків, щоб вони знали, що у них є куди втекти. По суті, міжнародне право такі дії абсолютно засуджує. Це було зроблено під час Мюнхенської конференції, коли все вище керівництво США, крім президента, знаходиться там", – відзначає експерт.

Яквідзначаютьпредставникукраїнськоївлади,ПутінфактичновийшовзМінськогопроцесу,щоможепривезтидо заморожуванняполітичноговрегулюванняконфліктунаДонбасі.
Реклама

ПрезидентРосіїюридичновизнавквазідержавнітерористичніугрупованняівийшовзМінськогопроцесу,впевненийсекретарРНБООлександрТурчинов."ТакийкрокКремляповністюперекреслюєМінськийпроцесідорівнюєзаявіРосіїщодовиходузнього",-підкресливсекретарРНБО.

"ТакийкрокКремляповністюперекреслюєМінськийпроцесідорівнюєзаявіРосіїщодовиходузнього",-підкресливсекретарРНБО.

ПрезидентУкраїниПетроПорошенковідреагувавнауказПутінавМюнхеніпід часконференціїза підсумкамипереговорівзвіце-президентомСШАМайкомПенсом.Порошенковпевнений,щоцечерговий доказросійськоїокупації."Длямене-цечерговий доказросійськоїокупаціїіпорушенняміжнародногоправа.Дужесимволічноіцинічно,щоцесталосяпід часпроведенняМюнхенськоїконференціїз безпеки",-зазначивглавадержави.

108639

Порошенко в Мюнхені. Фото: скріншот відео

ПолітологТарасБерезовець переконаний,що"указПутіна"не простотакзбіглязМюнхенськоюконференцією.На думкуБерезовця,це"яскрава ознака істерики, що охопила Кремль"."УПутінавостаннімісяцівсепішло шкереберть,іТрампне виправдав,іЛукашенкопустує,іВоронченков втік.Напершийпогляд,такерішеннястворюєпроблемидлямирноговрегулювання.Алеголовнийпідсумокполягаєвтому,щоРосіятакимкрокомвивеласебезарамкиМінськогопроцесу,юридичновизнавшисамопроголошені"республіки",-написаввіннасвоїй сторінцівFacebook.

Реклама

До речі,впосольствіСШАвУкраїнівжезаявилипро те,щовизнаннядокументівОРДЛОпорушуєМінськийпроцес."ВизнанняРосієюдокументівсепаратистських "республік" тривожнеісуперечитьузгодженимцілямМінська",-йдетьсявповідомленнідипломатичноговідомства.ПосольствоСШАтакожвисловилостурбованістьактивізацієюбойовихдійівідновленнямвикористання"Градів"налінії зіткненняізакликалодовідведенняважкогоозброєннядлясприяння сталомуприпиненнявогнюнаДонбасі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти