Полонені українські моряки не шкодують про те, що сталося – Москалькова

7 грудня 2018, 13:13

Стан здоров'я моряків оцінюється лікарями як нетяжкий, кожен з трьох бере участь в щоденних прогулянках

Поранені українські моряки, яких утримують у моськовському СІЗО розповіли уповноваженому з прав людини в РФ Тетяні Москальковій про напад Росії і захопленні їх кораблів.

"Вони самі, двоє з трьох, сказали: "Навіть не знаю, як так вийшло". Один сказав: "Я ж простий моряк, куди сказали плисти, туди і плив. Я ж з усіма в команді", – сказала Москалькова журналістам в п'ятницю.

Тим не менш, вона зазначила, що жалю про те, що сталося моряки не висловили.

"Це моя оціночна думку, я безпосередньо таких питань не задавала", - уточнила Москалькова.

Москалькова розповіла, що кожен з трьох поранених моряків перебуває в медичній палаті: двоє знаходяться в двомісній і один – в тримісній.

З ними утримуються інші підозрювані, проте Москалькова підкреслила, що вони "люди інтелігентні" і в насильницьких злочинах не обвинувачуються. Кожен моряк отримав лист з дому за допомогою сервісу електронних листів ФСВП.

Стан здоров'я моряків оцінюється лікарями як нетяжкий, кожен з трьох бере участь в щоденних прогулянках.

Раніше радник командувача ВМС Вікторія Христенко повідомила, що у полонених українських моряків, які перебувають в СІЗО Москви, важкі поранення ніг і ампутація пальців руки.

"Троє моряків знаходяться в "Матроській тиші". Ні відео, ні підтвердження про характер поранень офіційно не отримали наші консули, крім того, що нібито поранених відвідала омбудсмен Москви. У одного з хлопців важке поранення ніг, те, що він пересувається з милицями – ні про що нам не говорить, ми не бачимо його поранень і яку йому зробили операцію в ізоляторі. У одного з хлопців травматична ампутація пальців кисті", – сказала Христенко в ефірі ток-шоу "Прямий ефір" телеканалу "Прямий".

Ця інформація отримана від волонтерів, які допомагали морякам під час перебування в Сімферопольському СІЗО.

Як повідомлялося, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна
Москалькова відвідалатрьохпораненихукраїнських моряків, які утримуютьсяявмедичній частиніСІЗО"Матроськатиша"вМоскві.

Реклама

Яквідомо, 25 листопадаРосіянесподіваноперейшлав"наступ"вКерченськійпротоці,напавшинаукраїнськікорабліМБАК"Бердянськ",РБК"ЯниКапу"іМБАК"Нікополь".КорабельФСБРФспочаткупротаранивукраїнськийбуксир,післяцьогоагресорщевідкриввогонь,врезультатічогопораненняотрималишістьукраїнськихморяків.Такожбуло захопленнякорабліві24членаекіпажівопинилися в заручниках

Т.зв."суди"вСімферополіта Керчізаарештуваливсіхзахопленихукраїнськихморяків.Всімобрано запобіжний західувигляді утриманняпідвартоюнадвамісяці.Узв'язкузцимМЗСУкраїнинаправилоРосіїноту.УкраїнцівзКримуперевезливМосквуівонизараззнаходятьсявСІЗО"Лефортово"і"Матроськатиша"(поранені).Півсотніросійськихадвокатівзаявилипро готовністьзахищати.В свою чергу український омбудсменЛюдмилаДенісовадізналасядеталі утримання моряків в Москві.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій

А тим часом президент ПетроПорошенковжезустрічавсязріднимизахопленихРосією моряків. Вінзапевнив,щовпитанні розв'язанняінцидентувКерченськійпротоціповерненняполоненихморяківвпріоритеті.

Москальковавідвідалапораненихукраїнськихморяківвчетвер.У медичнійчастиніСІЗО"Матроськатиша"вМоскві утримуютьсяспівробітникСБУВасильСорокатачлениекіпажівАндрійАртеменкоіАндрійЕйдер.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти