Плани Ради: Ратифікація, обмеження на мобільні в зоні бойових дій і скасування обов'язкових касових апаратів

1 липня 2015, 08:00

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Сьогодні депутати проведуть тільки ранкове засідання

У планах депутатів на 1 липня кілька питань ратифікації, сучасна форма для військових і остаточна заборона на мобільні телефони у солдатів в зоні бойових дій.

Реклама

Ратифікація

Сьогодні Рада має намір ратифікувати Протокол про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті. Цей Протокол повинен допомогти забезпечити високий рівень охорони навколишнього середовища шляхом планування суспільного розвитку та господарської діяльності з урахуванням пріоритетності факторів впливу на навколишнє середовище, природокористування та забезпечення стійкості екосистем у процесі прийняття стратегічних рішень.

Також депутати збираються ратифікувати Угоду про співпрацю у сфері підтримки між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання (ОППП). Це сприятиме співробітництву між Урядом України та ОППП і визначить основні його принципи для підтримки України за конкретними напрямками, у тому числі з постачання, технічного обслуговування, закупівлі товарів і послуг, транспортуванні, конфігураційному управлінні та технічній допомозі, реалізації проектів Трастового фонду НАТО.

Буде ратифікований і меморандум про домовленість між урядом України та НАТО, який визначає основні принципи співробітництва з питань консультацій, управління, зв'язку, розвідки, спостереження і рекогносцировки в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" і реалізації проекту Трастового фонду НАТО.

Реклама

І, наостанок, депутати планують ратифікувати угоду між Кабміном та урядом Румунії про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. Після ратифікації компетентні органи будуть зобов'язані забезпечувати належний державний контроль дотримання вимог законодавства сторін у ході обміну інформацією з обмеженим доступом.

Нова форма для солдатів

Завтра народні обранці поставлять крапку в процесі уніфіцікації, поліпшення і модернізації речового забезпечення військових. Відповідний проект закону, який ініціював президент Петро Порошенко, планують прийняти у другому читанні.

Обмеження на використання телефонів в зоні бойових дій

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Також депутати планують остаточно заборонити використання мобільних телефонів і інших гаджетів під час військової операції на Донбасі. У другому читанні буде розглянуто проект закону, яким пропонується заборонити військовослужбовцям, виконуючим обов'язки військової служби, користуватися особистими засобами мобільного зв'язку на територіях, де ведуться бойові дії. Згідно з проектом закону, рішення про дозвіл на використання мобільних телефонів в зоні бойових дій приймається командиром військової частини.

Реклама

У пояснювальній записці до документа сказано, що його "прийняття сприятиме підвищенню рівня захищеності інформації, а також неможливості прослуховування засобів мобільного зв'язку військовослужбовців радіорозвідки противника і визначення їх координат".

Також депутати мають намір обмежити використання солдатами в зоні бойових дій особистих пристроїв бездротового доступу до телекомунікаційних мереж. Зокрема, можна буде використовувати лише ті пристрої, батарея живлення яких знімається, і, тільки з дозволу командира підрозділу або під час звільнення з розпорядження військової частини.

Касовим апаратам – ні. У всякому разі, поки ні

Вчора, після блокування трибуни Ради, на екстреній нараді лідери фракцій коаліції вирішили скасувати обов'язкове використання з 1 липня підприємцями другої групи спрощеної системи оподаткування касових апаратів. А для бізнесменів третьої групи буде введена відстрочка на півроку.

Нагадаємо, що вчора з самого ранку під Радою мітингували представники бізнесу та аграрії, які виступають проти норм закону, що зобов'язує всіх підприємців-"спрощенців" на третій групі оподаткування з 1 липня встановити касові апарати. Мітингувальники закликали парламентаріїв прийняти законопроекти №1718 або №1088, які або зовсім скасують обов'язкове використання РРО (№1718), або дадуть підприємцям відстрочку на півроку (№1088).

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти