Плани Ради на день: зустріч з Кабміном і голосування за президентські правки по Нацгвардії і пенсіях

3 липня 2015, 08:04

Денис Беспалов Денис Беспалов

Сьогодні українським парламентаріям багато працювати не доведеться

П'ятнична робота Верховної Ради традиційно розпочнеться о 10-00 з "Години запитань до уряду".

Реклама

Після спілкування з представниками Кабміну нардепи займуться законотворчістю.

Першими на порядку денному стоять два законопроекти відправлені на повторне друге слухання з пропозиціями президента.

Зокрема будуть розглянуті пропозиції президента до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України".

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що документ пропонує:

 • внести зміни в структуру Національної гвардії України;
 • уточнити штатну чисельність військовослужбовців;
 • удосконалити норми по застосуванню вогнепальної зброї, призначення та звільнення з посад вище командування, залучення резервістів до виконання функцій військового формування;
 • визначити порядок регулювання реалізації функції з охорони ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних об'єктів і спеціальних вантажів.
Реклама

Президент, у свою чергу пропонує утриматися від створення в структурі Нацгвардії танкових підрозділів

"Включення в організаційну структуру Національної гвардії України танкових військових частин (підрозділів) не буде відповідати визначеним Законом України "Про Національну гвардію України" призначенням і завданням Національної гвардії України як військового формування з правоохоронними функціями, яке входить до системи Міністерства внутрішніх справ України", – йдеться в пропозиціях президента.

Також президент пропонує "частину другу статті 7 викласти в такій редакції: "Командувач Національної гвардії України призначається на посаду і звільняється з посади президентом України".

У чинній редакції пропонується, що президент призначає командувача Нацгвардії за поданням міністра внутрішніх справ.

Також парламентарії розглянуть пропозиції президента до Закону "Про внесення змін до Закону України" Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування "щодо удосконалення пенсійного забезпечення".

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

Запропонований президенту документ пропонує внести дві зміни в пенсійне законодавство: продовжити з 1 січня 2016 до 1 січня 2022 термін, коли право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. Також на такий же період пропонується продовжити термін подачі документів для нарахування пенсії.

Однак цю дану норму не підтримав і пропонує її виключити.

"Враховуючи наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації зазначеного положення, що, за інформацією Кабінету Міністрів України, потребують в 2015 році додаткових витрат у розмірі 387,5 млн гривень", – йдеться в пропозиціях президента.

Після голосування по президентським правкам парламентарії перейдуть до розгляду постанов щодо парламентських слухань.

Зокрема, будуть розглянуті наступні документи.

 • Проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про шляхи стабілізації банківської системи України".
 • Проект постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Регулювання обороту земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі".
 • Проект постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Спеціальний режим оподаткування підприємств агропромислової галузі: сучасний стан та перспективи" (вересень 2015 року).
 • Проект постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого та середнього бізнесу" (30 вересня 2015)
 • Проект постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України" (жовтень 2015 року).
Реклама

Також на порядку денному у депутатів розгляд низки законопроектів.

 • Проект Закону про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги.
 • Проект Закону про внесення змін до статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (щодо посилення обороноздатності держави).
 • Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо заборони відключення об'єктів централізованого водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання.
 • Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі).

Наступного тижня у депутатів запланована робота в комітетах.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти