Плани Авакова по Донбасу і що розповіли нові свідки в суді по Януковичу: головне за тиждень

21 квітня 2018, 13:07

А тим часом Україна готується до автокефалії православної помісної церкви, Порошенко особисто ініціював звернення до Вселенського патріарха

Нацьому тижніголовноютемоюсталипланиУкраїнипоавтокефаліїукраїнськоїпомісноїцеркви,заявиглавиМВСпро планипозвільненнюДонбасу,іновівідомостівсудіу справіпродержзрадуекс-президентаВіктораЯнукоіча.

Плани Авакова по звільненню Донбасу

МіністрвнутрішніхсправАрсенАваковрозповівпро два варіанти розвитку ситуації з окупованими територіями України. Вінпояснив,чим"гаряча"війнанаДонбасіобернетьсядляРосіїіУкраїни.Міністрвважає,щонедавнісанкціїСШАпроти"друзів"Путінаможутьпривестиякдо поступоклідераРФВолодимираПутіна,такідо загостренняконфліктунаДонбасі.
Реклама

Крім того, глава МВС описав ідеальну миротворчу місію на Донбасі. Вінпояснив,щоотримаєУкраїна,якщомиротворціООНзайдутьнаокупованийДонбасза українським сценарієм.

В той же час в Кремлі не залишили без уваги слова Авакова про звільненняДонбасутаКриму.Прес-секретарпрезидентаРФДмитроПєсковназвавпланукраїнськогоміністранедоречниміпояснив,чому.

Автокефалія української Православної церкви

Нацьому тижніпрезидентУкраїниПетроПорошенкоініціювавоб'єднанняукраїнськоїправославноїпомісноїцеркви.Так,вінзвернувсядо депутатівіРада підтримала офіційне звернення до Вселенського патріарха Варфоломія зпроханнямнадатитомоспро автокефаліюПравославній церквівУкраїні.

Президент заявив, що автокефалія української церкви – це остаточна незалежність від Росії. Вінзазначив,щодляКремляРосійськацерква-цеодинзключовихінструментівдлявпливунаУкраїну.ГлавадержавипорівнявважливістьотриманнятомосунаавтокефаліюукраїнськоїцерквизотриманнямУкраїноюбезвізуабовступомвЄСіНАТО.

Реклама

В свою чергу з'явилася реакція Кремля назверненняУкраїнидо Вселенського патріарха.УМосквідализрозуміти,щовиступаютьпротидійукраїнськогопрезидентаіВерховноїРади.

Савченко пройшла психіатричну експертизу і поліграф

В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа
В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
В тренді
"У Медведчука починається дуже незвичайне життя": експерт про гучну справу кума Путіна

Народний депутат Надія Савченко нарешті пройшла допит на поліграфі, проте,схожеще неостаточно.Їїадвокатрозповівпро те,які питаннязадавалипід часпроцедури.Зайогословами,експерти ненадали висновкиі несказали,чи будепродовжуватисядопитчи не буде.Протягом усієїпроцедуриСавченкозалишаласяспокійною,упевненоюівідчуваласебе"доситьдобре".

18 квітня відбулосьсудовезасідання,врезультатіякого суд не дозволив прокуратурі силою відбирати у Савченко біологічні зразки. ВходізасіданняСавченкозаявила,щобудерозцінюватипримусовийвідбірунеїбіологічнихзразківякзастосуваннятортур.

НанаступнийденьнардепадоставиливКиївськийміськийцентрсудово-психіатричноїекспертизи,деСавченко пройшла експертизу на осудність, щобвизначити,чи можнаїїсудити.Зайогословами,судмедекспертине давалиписьмового висновку,чи успішнопройшлавонаекспертизу,алеадвокатвпевнений,щовсепройшлодобре.

Нові допити в суді у справі Януковича

НароднийдепутатМихайлоДобкінвиступивсвідкому справіЯнуковичаз бокузахисту.Вінрозповів, як зустрічав екс-гаранта в Харкові після втечі з Києва влютому2014 року.Політикрозповів,хторазомзекс-гарантомприлетівнавертольотах,іхтовиходивнаньогопотелефону.
Реклама

Також Добкін розповів, як Янукович зв'язувався з Дмитром Ярошем потелефонузХаркова.Виявилося,щоекс-президентнамагавсядомовитисязнатоймоментлідером"Правогосектора",щоб ті нештурмувалирезиденціювМежигір'ї,оскількитамзалишалисязаблокованимикількаохоронцівЯнуковича.

УсвоючергуіншийсвідокколишнійначальникГенеральногоштабуЗСУЮрійІльїнрозповівпро "антитерористичну операцію" проти українців, якузбиралисяпровестисиловикиЯнуковичадляпридушенняпротестівповсійУкраїні.Силовіструктурикваліфікувалидіїактивістіву 2014 роціякзагрозутерактів.

Крімтого,вОболонськомурайонномусудіКиєва,дерозглядаєтьсясправаЯнуковича,зачиталирозсекреченілистекс-главиСБУОлександра Якименкадо тодішнього главиАдміністраціїпрезидентаАндрія КлюєваілистколишньогоголовногоСБУшникаІгоряКалінінаособистоколишньомугаранту.Виявилося,щоколишні силовики заздалегідь попереджали екс-президента про російську загрозу.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти