План оборони України: міністр оборони назвав головні завдання

21 вересня 2019, 20:36

Загороднюк зазначив, що План повинен бути представлений вже в майбутньому році

Розробка плану оборони України, який буде представлений в наступному році, триває – ведеться оборонний аналіз і аналіз безпеки контексту.

Реклама

"У нас взагалі стратегічне планування – це один з найбільших пріоритетів. Тому що президент вже через кілька днів після призначення уряду поставив завдання Міноборони розробити так званий план оборони", - сказав міністр оборони Андрій Загороднюк, передає Радіо Свобода.

Як повідомляється, цей документ періодично переглядатиметься, "тому що ситуація динамічна". У той же час, паралельно з ним будуть розроблятися концепції щодо кожного виду Збройних сил України.

"Щодо кожного з цих видів буде план розвитку здібностей, який буде базуватися на загрозах, які ми бачимо, на сценаріях загроз, які ми бачимо перед Україною, можуть стояти, або зараз або в найближчій перспективі. Далі вже питання фокусу", – додав міністр.

За його словами, план оборони України буде представлений в наступному році, але проект плану, перші напрацювання будуть вже в цьому році.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

"У цьому році наша головна задача – це зробити (це також не буде закінченим) оборонний огляд і, взагалі, аналіз безпечного контексту. Тому що взагалі процес такий: ми спочатку аналізуємо наявні ситуації, при чому не тільки у військовій сфері, а й усіх чинників: економічних, політичних, культурних, соціальних і так далі, які можуть впливати на ситуацію з безпекою в країні", – зазначив Загороднюк.

Відзначається, що паралельно з цим робиться оборонний огляд, тобто огляд можливостей, які є зараз. Далі, грунтуючись на цьому, визначається сценарій загроз. Далі, грунтуючись на сценаріях загроз, визначається вже стратегія оборони і стратегія національної безпеки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що, за даними Загороднюка, нова система харчування бійців Збройних сил України – за каталогом – виправдала себе, і тому голова Міноборони домагатиметься скасування судової заборони на її впровадження.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти