Петренко: Позитивні законодавчі ініціативи, хоча і важко, але проходять через Парламент

16 квітня 2014, 00:52

События на ТК Украина

Міністерство юстиції вже подало до Європейського суду з прав людини перший пакет документів у рамках суперечок між Росією та Україною

У прямому ефірі інформаційної програми "Події" на каналі "Україна" міністр юстиції Павло Петренко сказав, що Міністерство юстиції вже подало до Європейського суду з прав людини перший пакет документів у рамках суперечок між Росією та Україною.

За словами Павла Петренка, "позитивні законодавчі ініціативи, хоч і важко, але проходять через парламент". "Йдеться про скорочення бюджетних витрат через скорочення пільг для чиновників, про закриття безлічі корупційних схем, на яких фактично грабувався бюджет. Йдеться також про усунення корупції з державного сектору, і це саме та проблема, яка цікавить 80 % українців (згідно соц. опит.). Сьогодні був прийнятий закон, що стосується посилення відповідальності за корупційні дії, який передбачає введення цілої групи європейських норм, пов'язаних з контролем чиновників, їхньго майнового стану, з веденням зовнішнього моніторингу за витратами чиновників. Цей закон уряд прийняв у першому читанні. Минулого тижня був прийнятий закон про державні закупівлі, який фактично дає можливість прибрати корупційні схеми у розмірі 100 млрд. грн. з державного сектора закупівель", – підкреслив він.

Міністр юстиції України розповів, що до Європейського суду з прав людини вже поданий перший пакет документів у рамках суперечок між Росією та Україною: "Йдеться про відповідну справу, яка зараз розглядається в Європейському суді про права людини за позовом України проти Росії, що стосується масового порушення прав наших громадян на території Криму. Також ми звернулися до цілого ряду міжнародних моніторингових інститутів – Європейської комісії з прав людини, Комітету ООН з прав людини, Комітету протидії тортурам і стратам в Європі. У ці органи ми, як Міністерство юстиції, подали ряд звернень і доказів, що стосуються масового порушення прав громадян на території Криму та східних областей України. Йдеться про обов'язковий "примус" українських громадян прийняти російське громадянство на території Криму, про масові викраденнях і вбивства, як цивільного населення в Криму, так і держслужбовців. Крім тих фактів, які ми подали, ми дали ще й докази, в тому числі, відео, відносно того, що саме військовослужбовці Російської Федерації були причетні до порушення прав людини в Криму. Ці ж докази ми також подали до Європейського суду з прав людини".

Павло Петренко підкреслив, що, в разі позитивного рішення суду, громадяни України зможуть отримати компенсації з боку Російської Федерації: "Наприклад, у випадку примусового отримання громадянства – це питання порушення низки конвенцій і відповідного пакту про політичні та громадянські права. Після винесення цього рішення, український громадянин, на якого тиснули і змушували фактично підтвердити українське громадянство, а потім автоматично переводили в російське громадянство, може подати заяву та отримати компенсацію про Російської Федерації".

За словами Петренка, Росія зобов'язана буде платити подібні компенсації, оскільки є членом Ради Європи: "І, фактично, якщо вона не платитиме за рішенням суду з прав людини, вона буде виключена з Ради Європи і буде на рівні Ефіопії та інших країн Африки, які ізольовані від інших країн світу".

Павло Петренко упевнений, що для того, щоб стабілізувати ситуацію на Південному Сході країни, необхідно прийняти кілька пакетів законів: "Перший – закони про децентралізацію влади. Ми вже подали в парламент перший пакет таких законів, що стосується децентралізації функцій органів центральної влади, контрольних функцій, і передачі цих функцій до місцевих органів самоврядування. Також ми затвердили концепцію змін місцевого самоврядування, яка була презентована на вчорашньому засіданні спеціальної Комісії за обсягом змін до Конституції. Вона передбачає дуже широкий спектр повноважень місцевих органів влади, усунення функцій нагляду і контролю з боку центру, передач економічних прав регіонам. Фактично, буде діяти такий принцип: все, що ти виробив на місцях, ти маєш право цим розпоряджатися (грошима, податками) і вкласти їх у розвиток регіону".

Також, на думку політика, для стабілізації ситуації необхідно прийняти пакет законів, що мінімізують корупцію. Він упевнений, що на сьогоднішній день "уряд робить дуже серйозні кроки в цьому напрямку (і це підтверджується нашими європейськими партнерами), і це бачить суспільство". "Уряд почав з економії на собі. Ми прибрали, фактично, всі пільги для чиновників, ми прибрали необгрунтовані привілеї, спецпенсіі, надбавки і пільги, які в нормальній цивілізованій країні не може мати чиновник. Тому що чиновник такий же громадянин, тільки різниця в тому, що чиновник наймається на цю посаду за рахунок платників податків", – підкреслив Петренко.


Дивіться інформаційно-аналітичну програму "Події" на офіційному сайті каналу, а також на сайті відеоресурсу oll.tv і на новинному порталіsegodnya.ua.

Реклама

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти