Петренко: Поки Україна попередила Росію

15 травня 2014, 21:35

События на ТК Украина

Міністр пояснив ситуацію з позовом української сторони до російської щодо газового питання

В ексклюзивному коментарі інформаційній програмі "События" на телеканалі "Україна" міністр юстиції України Павло Петренко розповів про концепцію децентралізації влади, про пакет пропозицій свого відомства Конституційній комісії, про терміни повноважень майбутнього президента України, а також пояснив суть позову України до Росії щодо газового питання.

Реклама

Павло Петренко розповів, які саме зміни ініціює Кабінет міністрів та Міністерство юстиції України. "Уряд прийняв низку рішень, які пов'язані з децентралізацією влади, а саме: зі зменшенням кількості дозволів і з передачею питань, які пов'язані з реєстрацією та наданням адмінпослуг місцевим громадам, місцевим адмінцентрам. Була затверджена концепція децентралізації, ми її представили всім мерам. Що стосується фіксації цих повноважень на рівні Конституції, ми надали свої пропозиції Конституційній комісії. Згідно з ними, передбачена ліквідація відповідних державних адміністрацій, які призначаються і керуються з Києва. Крім того, пропонується передати всі повноваження виконавчої влади безпосередньо виконкомам, які обираються місцевими радами і звітують перед територіальними громадами. Згідно з нашими пропозиціями, пропонується можливість об'єднання територіальних громад навколо спільних адмінпроектів, а держава фінансуватиме ті чи інші проекти спільно з територіальними громадами. Всі ці пропозиції – законопроекти, зміни до Конституції. Я переконаний, що у парламенту немає іншого шляху, крім як прийняти ці зміни і дати суспільству чітку відповідь", – підкреслив він.

Міністр вважає, що цей пакет змін реально прийняти вже на найближчих сесіях Верховної Ради. "У мене є надія, що в рамках тих конституційних процедур, які передбачені, вже на цій поточній сесії, до кінця липня, парламент може ухвалити в першому читанні відповідні зміни. А на наступній сесії, у вересні, прийняти цей законопроект у цілому. Для цього є всі підстави. Над цим пакетом український уряд працював упродовж декількох місяців. Далі справа – за народними депутатами. Наскільки мені відомо, народні депутати направили цілий комплекс тих напрацювань та змін, які були узагальнені Конституційною комісією у Венеціанську комісію, яка обіцяла дуже оперативно дати свою відповідь щодо цих змін", – розповів Петренко.

Чиновник також прокоментував сьогоднішнє рішення Конституційного суду про термін повноважень президента України. "Я переконаний, що жодні зміни до Конституції не можуть стати перешкодою для тих питань, що стосуються термінів перебування на посаді Президента, якого буде обрано на всенародних виборах. Сьогодні, до 25 травня, Конституційний суд дав відповідь суспільству про терміни повноважень, на які обирається новий президент України", – сказав він.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

Також міністр пояснив ситуацію з позовом української сторони до російської щодо газового питання. "Поки Україна направила тільки передсудове попередження Росії, його направив "Нафтогаз України". Воно про те, що у російської сторони закінчуються строки на відповідь, і тут йдеться про судові претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" в частині невиправданого завищення ціни, порушення умов контракту. Питання полягає в тому, що якщо РФ і "Газпром" до кінця цього місяця в досудовому порядку не погодяться і не врегульовують ті питання, які ми поставили в нашому зверненні, ми звернемося в Стокгольмський арбітраж. І вже суд прийматиме рішення, на основі тієї доказової бази, яку ми подамо", – наголосив Петренко.

Реклама

Дивіться пряму трансляцію інформаційної програми "События" на сайті http://sobytiya.tv/ua/sobytiya/ і в ефірі каналу "Україна".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти