Першим заступником голови Антикорупційного бюро призначений грузин Гізо Угулава

27 квітня 2015, 14:22

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Угулава раніше обіймав посаду заступника головного прокурора Грузії

Глава Антикорупційного бюро Артем Ситник призначив своїм першим заступником Гізо Угулаву, який раніше працював в органах прокуратури Грузії.

Реклама

"На сьогоднішній день бюро створено, бюро поставлено на облік у всіх необхідних інстанціях, багато розроблена і затверджена структура національного Антикорупційного бюро України, затверджено штатний розпис національного бюро, і нарешті, я отримав законне право робити перші призначення", – сказав Ситник.

"Це співробітник прокуратури Грузії, він займав там ряд ключових посад, у тому числі посаду заступника генерального прокурора Грузії. Ця людина має значний досвід у боротьбі з корупцією, і найголовніше – ця людина вміє досягати результату в боротьбі з корупцією", – додав він.

Він зазначив, що призначень буде небагато, оскільки відповідно до закону, без проведення конкурсу можна призначити тільки першого заступника та заступників.

За його словами, в бюро буде не більше чотирьох керівних посад.

Реклама

"Коли ми з Артемом (Ситником – авт.) обговорювали наші майбутні плани по боротьбі проти корупції, ми, як і в багатьох питаннях, і в цьому питанні були єдині, що наш головний союзник – це українське суспільство. Так що ми даємо слово українському суспільству, що ми будемо працювати і дамо відсіч корупції", – сказав Гізо Углава, коментуючи своє призначення.

Раніше Петро Порошенко заявив, що до роботи Національного антикорупційного бюро будуть залучені іноземні фахівці. "Сподіваюся, що в команді директора Антикорупційного бюро знайдеться місце не тільки для вітчизняних антикорупціонерів, але буде запропонована участь іноземцям, що ще більше дасть нам можливість претендувати на довіру і підтримку з боку світової спільноти, що для нас дуже важливо", – сказав він в ході представлення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

При цьому директор Національного антикорупційного бюро сказав, що позитивно оцінює ідею президента залучати до роботи бюро іноземних експертів.


Відповідно до закону, Національне антикорупційне бюро – державний правоохоронний орган, який здійснюватиме протидія корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами та становлять загрозу національній безпеці України.

Законом виключено незаконне втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об'єднань, інших фізичних або юридичних осіб у діяльність Національного бюро.

Реклама

У структурі Бюро буде порядку 700 осіб, у тому числі не більше 200 керівників. У структуру входитимуть інформаційно-аналітичні, оперативно-розшукові та оперативно-технічні, слідчі підрозділи. В їх завдання будуть входити виявлення майна, яке може бути предметом конфіскації.

Крім того, передбачено створення підрозділів швидкого реагування, забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, представництва інтересів в іноземних юрисдикційних органах, експертні, фінансові, кадрові та інші підрозділи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти