Перестали дружити з Росією і засудили Януковича: ТОП-5 головних подій країни

8 грудня 2018, 09:00

На Азові розблоковано Керченську протоку, а в Києві затримали організаторів гучного секс-скандалу

НатліпротистоянняУкраїнизРосієювКерченськійпротоцііобстрілівнаДонбасіновинапро те,щоосьужечерезтижденьвідбудетьсядовгоочікуванийОб'єднавчийсобор,здаєтьсясправжньоюблагою звісткою.Всіголовні події тижнячитайтевспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

Стала відома дата Об'єднавчого собору українських церков

Реклама

Об'єднавчийсоборукраїнськихцерковвідбудеться 15 груднявСвятій Софії . Про це заявв президент Петр Порошенко 5 листопада.

"Об'єднавчийсобор,якийповиненпроголоситистворенняавтокефальноїПомісноїправославноїцерквивУкраїні,затвердитьїїстатуттаоберепредстоятеля,відбудеться 15 грудня2018 року вСвятої Софії,якапротягом столітьбулацентромукраїнського релігійного життя",-написавпрезидентуFacebook.

01_149_01

Порошенкозазначив,щоВселенськийпатріархВарфоломійповідомивйому,щопідписаввідповіднілистиіз запрошеннямиієрархамУПЦКиївськогопатріархату,УАПЦіієрархамУПЦМосковськогопатріархатувзяти участьу цій історичній події.

Реклама

"Московський патріархат не буде диктувати умови, таврувати, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний. Віруючі самі повинні вибирати, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не змусить. І ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт. Вселенський патріарх і Синод відкинули всі претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ. Вони взяли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність Православній церкві України. Вони підготували Томос – грамоту, яка цю незалежність підтверджує, – підкреслив глава держави.

Нагадаємо, 11 жовтняСинодВселенськогопатріархатуприйнявпозитивнерішенняпоУкраїнськоїцеркви,хочасамТомосне був отриманий.Згідно з рішенням,процедуранаданняТомосубулапродовженаКонстантинополем,аУкраїнідляотриманнянезалежностіцерквипотрібнолишеоб'єднанняцерков.

Підсумки блокади Керченської протоки

4грудня РосіячастковорозблокувалаукраїнськіпортиАзова.Результати  блокади українськихпортівРосієюневтішні:атор"з170кораблівідвіморські аварії.КремльпішовнапоступкиУкраїнітількипіслятого,якчерез російськублокадипостраждалиіноземні судна.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

Глава Міністерства інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що розблокування українських портів стало можливим завдяки скоординованим діям української влади, жорсткій та однозначній міжнародній реакції, а також увазі з боку іноземних медіа.

"Вчора разом із заступником Міністра оборони України Анатолієм Петренком і керівником Адміністрації морських портів України ми зробили розширену спільну прес-конференцію в порту Маріуполя для іноземних медіа, де розповіли про порушення міжнародного права з бору Російської Федерації, економічні та геополітичні загрози блокування портів Азова, а також закликали міжнародне співтовариство виступити єдиним голосом на захист демократії, миру і свободи в Україні", – зазначив Омелян.

Нагадаємо, що після того, як 25 листопада російський спецназ захопив три українських судна разом з екіпажем, Росія продовжувала блокувати українські порти Маріуполя і Бердянська в Азовському морі. В результаті всі транзитні кораблі виявилися замкнутими в Керченській протоці в очікуванні дозволу на прохід через протоку – причому як в напрямку Чорного, так і в напрямку Азовського морів.

Росія пропускала в першу чергу власні та іноземні судна, які йшли в російські порти, а вже потім – кораблі, які прямували в українські порти. Положення досить швидко стало критичним. Як стверджує глава Держприкордонслужби Петро Цигикал, по ситуації на ранок 3 грудня в Керченській протоці скупчилося близько 170 кораблів, які очікували одержання дозволу на прохід – причому як в одну, так і в іншу сторону
.

Секс-скандал зі студенткою Бурейко

Давнокраїну нестрясалитакірезонанснісекс-скандали,якісторіяпро нібитопереслідуваннястуденткикиївськогополітехуНаталіїБурейковисокопоставленимспівробітникомНацполіціїОлександромВарченком.29 листопада  по цій справіпро домаганнябулизатриманівідомий політтехнолог ВолодимирПетровіпопулярнийблогерОлександрБарабошко.

Реклама

Петрова звинувачують в порушенні таємниці листування та недоторканності особистого життя (ч. 2 ст. 163 і ч. 2 ст. 182), а блогера Барабошко – за ст. 368 ( "Одержання хабара"), ст. 162 ( "Порушення недоторканності житла"), ст. 182 ( "Порушення недоторканності приватного життя"), ст. 343 ( "Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу") КК. За всіма цими статтями передбачається кримінальна відповідальність, але після внесення застави обидва були відпущені під домашній арешт до суду.

Нагадаємо, що 7 листопада студентка Наталя Бурейко звинуватила заступника голови департаменту захисту економіки Нацполіції України Олександра Варченка в домаганнях. Пізніше вона написала заяву в прокуратуру і залишила його в ящику для звернень громадян. За даним фактом прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження.

Варченко заявляв, що на його сім'ю почалася інформаційна атака і що хакери створили підроблений аккаунт з його фото. Його дружина, заступник голови Госбюро розслідувань Ольга Варченко, припустила, що справжньою метою провокаторів є вона
.  

Cуд над Януковичем

5грудня2018рокузакінчивсязаочнийсуднаекс-президентомУкраїниВікторомЯнуковичем,якогозвинувачують,кріміншого,вдержавній зраді.Вирок буде оголошеновженанаступномузасіданнісуду.Позадумайжедварокипроцесуіблизькосотнісудовихзасідань,наякихбулизаслухані свідчення тихвисокопоставленихдержчиновників,відсекретаряРНБООлександраТурчиновадоглавиМВСАрсенаАвакова.

Це був перший судовий процес над президентом (у цьому випадку – колишнім) української держави.

Януковича, зокрема, звинувачують у тому, що 1 березня 2014 року його для легалізації дій представників влади РФ і агресивної війни склав і підписав так званий "лист Путіну" – звернення до президента РФ з проханням ввести війська на територію України. За твердженням самого Путіна, завдяки цьому документу Рада федерації дала зелене світло для окупації Криму.

Прокуратура просить для Януковича 15 років в'язниці. Який сенс виносити вирок громадянину, якого навряд чи вдасться притягнути до відповідальності згідно цього самого вироку, пояснив генпрокурор Юрій Луценко.

"У чому сенс заочних процесів засудження? Перш за все, вирок стосовно громадянина, який не перебуває на території України, має не тільки моральне, а й матеріальне значення. Матеріальне – якщо суд визнає когось із них винним в особливо тяжких злочинах – відбувається конфіскація усього відомого майна на території України і за її межами. Якщо навіть через деякий час таке майно буде знайдено – воно також буде підлягати конфіскації, тому такі процеси дуже важливі і в матеріальному плані. Тому цей процес так старанно затягується, з моєї точки зору, захистом Януковича", - заявив Луценко.

Повну історію судового процесу читайте повністю в спеціальному матеріалі
сайту "Сегодня" ("Бійкиадвокатівізривизасідань:щопотрібнознатипро те,якЯнуковичзатягувавсуд")

Розірвання Договору про дружбу з Росією

6грудня ВерховнаРадапідтрималапрезидентськийзаконопроект№0206про припиненняДоговорупродружбу,співробітництво і партнерствоміж Україною і РосійськоюФедерацієюіУкраїною.Відповіднийдокумент,якийпрезидентУкраїниПетроПорошенковнісдо Верховної Радище3 грудня,підтримали277народнихдепутатів.

Розмови про те, що Договір морально застарів і повинен бути розірваний, ведуться давно. Ще в 2014 році, коли РФ окупувала Крим, МЗС України звинуватило російську сторону в порушенні положень Договору. І тільки в березні 2018 року український міністерство закордонних справ повернулося до питання про його розірвання.

"Росія порушила фундаментально практично всі статті цього договору. Зараз ми свідомо розуміємо, що цей Договір за визначенням не є адекватним тій реальності, в якій ми знаходимося", – заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін 16 березня 2018 року.

Дійсно, на даний момент в Договорі практично немає жодного пункту, який би не виглядав абсурдно на тлі анексії, військових дій і санкцій проти України.

До речі, сам Леонід Кучма, який підписав Договір 21 рік тому разом з тодішнім президентом РФ Борисом Єльциним, негативно ставиться до ідеї одностороннього розірвання Договору українською стороною.

"Скажу відверто: я не поділяю ідею денонсацію договору українською стороною. На мій погляд, з цим не треба поспішати. Адже договір підписаний президентом Росії і ратифікований Держдумою. Його грубе порушення – відповідальність Росії. Зараз весь світ бачить непослідовність Росії у вирішенні узгоджених проблем зовнішньої політики, її агресивність в інші країни. В Москві це розуміють, Кремль зацікавлений в тому, щоб перший крок в розірванні договору зробила Україна", – заявив другий президент України.

Чому Договір був розірваний тільки зараз, а не в 2014 році, і що принесе Україні його денонсація, читайте в спеціальному матеріалі
сайту "Сегодня " ("ЗближеннязНАТОіміжнароднісуди:щодаєприпиненняДоговорупродружбузРосією").

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти