Переговори в Берліні по Донбасу і скандал навколо Сенцова в Росії: головні новини тижня

16 червня 2018, 11:15

А тим часом СБУ вдалося дізнатися подробиці підготовки Росією терактів в Україні

На початку тижняпройшливажливіпереговорив"нормандськомуформаті"поУкраїні,адокінця тижнярозгорівсяскандалзпоїздкоюомбудсменавколоніюдо українцяОлегаСенцоваіз'явилисяцікавідеталіпідготовкитерактівросійськимиспецслужбамивУкраїні.

Зустріч "нормандської четвірки"

Міністразакордонних справФранції,Німеччини,УкраїнитаРосіїзустрілисявБерліні11 червня,щобобговоритишляхиврегулюванняситуаціїнаДонбасі. Переговори велися більше чотирьох годин. ГлаваМЗСФРНГайкоМаасзаявив,щовдалосяобговоритирядкроків,які забезпечуютьприпиненнявогнюнасходіУкраїни.АфранцузькийміністрЛеДріанзаявив,щойогокраїнабудеготовапрацюватинадформуванняммиротворчоїмісіїООНнасходіУкраїни,проте спочатку вартопросунутисявреалізаціїМінськихдомовленостей.
Реклама

В свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповідав про гарні новини післяпереговорівв"нормандськомуформаті".Зайогословами,обговорюваласяможливістьрозгортаннямиротворчоїмісіїООНнаДонбасі,івпершепорушили питаннязвільненняукраїнськихполітв'язнів,якінезаконноутримуютьсявРФ.

Зробив заяву по миротворцях на Донбасі і глава МЗС РФ Сергій Лавров. ВінвисловивнезгодузваріантамиСШАіУкраїниінаполягаєнаросійськомупроектірезолюції,якийподававсявООН,щомиротворчамісіяповиннавиконуватифункціїохорониспостерігачівОБСЄ.

Також Лавров розповів про спір по Донбасу іпояснив,щопішло нетакнапереговорахпоУкраїнівБерліні.Міністрине моглидомовитися,щопершиммаєбути-особливийстатусдляДонбасуабовибори.

Відставка Жебрівського

11червня сталовідомо,щоПавлоЖебрівськийподавувідставкузпосадиголови Донецькоїобласноївійськово-цивільноїадміністрації.Вінговорив,щовручивзаявупрезиденту,атойсхваливїї.Вже 13 червняПетро Порошенко звільнив Жебрівськогоззайманоїпосади.ТакожглавадержавинагородивЖебрівськогоорденомкнязяЯрославаМудрого.
ПолітологТарасБерезовецьвкоментарі"Сегодня"пояснив,щоЖебрівський пішов через вибори та іншу посаду. Зайогословами,главаДонецькоїВЦАбувобмеженийу повноваженнях,акрімтого,йомуможутьзапропонуватиіншупосаду
Реклама

Сам екс-губернатор пояснив свою відставку особистим рішенням. Такожвіннатякнув,щовйогорішенняєщеякісьпричини,про якіне хотів биговорити.ВрезультатіуньогоповиннабулавідбутисязустрічзпрезидентомУкраїнищодойогомайбутнього.

Меморандум України про фінансування Росією тероризму

Україна подала до Міжнародного суду Меморандум про фінансування Росією тероризму ірасовоїдискримінації.Уньомузібраніфакти,наякихбазуєтьсяпозовУкраїни,івикладеніправовіаргументи.ЯкповідомиливМЗС,Українанадаларекордну кількістьдоказівзлочинівРосіїна17,5тисячісторінкаху29томах.Єдиниймінусвсьогоцьоговтому,щорозглядуза позовомКиєвапротиМосквизаймутькількароків.

В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
УсвоючергупрезидентУкраїниПетроПорошенкозазначив,щоМіжнародний суд зробив подарунок Путіну на День Росії, визначившисаме 12червня дляподачіМеморандумуу справіУкраїнипротиРосії.Главадержавинагадав,щовесьсвітпереконуєРосіювизнатинеправомірністьсвоїхдійтазабратисязокупованихрайонівДонбасутаКриму.Зайогословами,Москваідаліпродовжуєнаполегливобрехати,щоросійськихвійськнемаєнаДонбасі.

Поїздка Денисової до Сенцова

НещодавнопрезидентиУкраїниіРФПетроПорошенкоіВолодимирПутінобговорилизвільненняукраїнськихполітв'язніввтелефонній розмові.Упідсумкувонидомовилися,щоомбудсменидвохкраїнвідвідаютьутримуванихосіб.

ОднакяктількиукраїнськийомбудсменЛюдмилаДенисоваприїхалавРосію,їйне дозволили зустрітися з Сенцовим і видворили з колонії. Начальникустановизаявив,щонібитонемаєніякихпідставдлязустрічізукраїнськимполітв'язнем.

ВсвоючергувКремліне змогливідповісти,чомуДенисовуне пустилидо українця,незважаючинадомовленістьміжлідерамикраїн.Більштого,прес-секретарпрезидентаРФДмитроПєсковнавітьзаявив:"ЩостосуєтьсяСенцова,вбудь-якомувипадку-його,звичайно,не можнавважатиутримуваноюособою,томущовінзасуджений,причомуза доситьтяжкою статтею".

Реклама

Пізніше російський омбудсмен Тетяна Москалькова розповіла про здоров'я українця. Заїїсловами,Сенцовпіслямісячноїголодуванняпочуваєтьсянормальноінавітьпоправився.

Підготовка Росією терактів в Україні

Уп'ятницюСБУпровелабрифінг,наякомужурналістампредставилиАудиоперехватрозмовпідозрюваноговорганізаціїзамахунажурналістаАркадіяБабченкоБорисаГерманаі"кілера"ОлексіяЦимбалюка.Успецслужбіназвали ім'я другого організатора терактів в Україні і затримала "куратора" найманців. Ним виявивсяВ'ячеславПивоварник-громадянинУкраїни,аім'якураторанайманихвбивцьне називається.Останньогонавітьзатримали,аосьпоПивоварникузаразвизначаютьйогомісцезнаходженнявРФ.Обомповідомленопро підозру.

СБУ: Перехоплення розмов Германа підтверджує – теракти в Україні замовила Росія

Крім того, стало відомо, як Росія готувалася до терактів в Україні. ГерманзЦимбалюкомобговорювализакупівлюзброї-не тількиавтомати,аленавітьПЗРКіПТРК.ТакожзіслівГерманасталовідомо,щозамовленнянаорганізаціютерористичнихатаквУкраїнівступивзтериторіїРосії.

Також СБУ повідомила, що Росія фінансує одну з політичних партій України неювиявилася"Розумнасила".Представникспецслужбипідкреслив,що"рішенняпро передачугрошейприймалосянанайвищому політичномурівніРФ".

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зустріч Нормандської четвірки

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти