Паскал: Я не будував кар'єру і не рвався назад в органи

29 листопада 2015, 23:11

Аваков опублікував публічну заяву Паскала, яку він доклав до рапорту

Реклама

Я прийшов у центральний апарат Міністерства внутрішніх справ у 2005. П'ять років своєї кар'єри я пропрацював при президенті Вікторі Ющенку. І був звільнений у перший же місяць приходу до влади Віктора Януковича.

Я не будував кар'єру і не рвався назад в органи. Мене попросили повернутися в кримінальний розшук наприкінці 2011 року, оскільки після мого відходу розшук був розвалений і став недієздатним. Подальші півтора року я займався виключно оперативною роботою, яка не торкалася політики. Це була моя принципова позиція, про що я не раз говорив і публічно, і при закритих дверях.

Що стосується подій Майдану.

Так, у той час я дійсно працював у Департаменті Кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ України. Але звинувачення проти себе вважаю несправедливими і безпідставними, так як жодна перевірка – ані офіційна, ані внутрішня, жодне журналістське розслідування не підтверджують факт якої-небудь моєї причетності до переслідування активістів або учасників Майдану.

Реклама

Я з повною відповідальністю можу сказати, що навіть у ті трагічні для країни дні, Карний розшук залишався осторонь від політики, продовжував займатися розкриттям злочинів, і я особисто доклав чимало зусиль, щоб він не був використаний як інструмент для репресій.

Цей факт я готовий довести в будь-якому суді, будь-якої комісії – міністерства, поліції або Генеральної прокуратури. Більше того, я вимагаю у керівництва цих органів провести детальну перевірку і готовий сам її ініціювати своїм зверненням.

Більше того, під моїм керівництвом Карний розшук займався розкриттям низки злочинів, скоєних стосовно активістів та учасників протестних акцій. Зокрема побиття народного журналіста Тетяни Чорновол, вбивство Веремія, викрадення активістів Вербицького та Ігоря Луценка, подій у Маріїнському парку 14 лютого 2014 і схеми задіяння "тітушок" для придушення акцій протестів та видачі їм зброї зі складів МВС. І це підтверджено конкретними результатами.

Крім цього, до теперішнього часу основу оперативного супроводу спеціальної слідчої групи Генеральної прокуратури, яка розслідує події на Майдані, складають мої підлеглі з Кримінального розшуку.

При цьому я вдячний всім співробітникам міліції, які брали участь в антитерористичній операції і разом зі мною одними з перших заходили у звільнений Маріуполь, Слов'янськ, Краматорськ, Дебальцеве і т.д. і відновлювали роботу міліції.

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента
Реклама

Тим не менш, на сьогодні склалася ситуація, в якій моє подальше перебування на посаді першого заступника голови Національної поліції України може негативно позначитися на роботі всієї нашої великої команди.

Моя особиста думка – це ненормальна ситуація, і несправедливі звинувачення.

Тим часом, я розумію, що це може позначитися на довірі до всієї Національної поліції. В кінці-кінців, все, чого ми добиваємося зараз – це підтримки людей, і не може особа одного члена команди заважати всій справі.

Будівництво Нової поліції – це і моя справа. І я не хочу, щоб через мене будувалися якісь політичні інсинуації відносно голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе і міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, і зводили нанівець всі наші зусилля з будівництва Нової поліції. Окремо звертаюся до всіх своїх чинних колег і товаришів по службі з вимогою продовжити роботу і докласти максимум зусиль для створення тієї поліції, якої чекає від нас суспільство.

Я залишаюся членом великої команди і готовий застосувати свій досвід, знання, якщо цього вимагатиме час, люди і мої колеги. Зваживши всі аргументи, я прийняв рішення написати рапорт про відставку, який вже передав главі Національної поліції України Хатії Деканоїдзе і міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову.

Реклама

Маю честь!

Генерал другого рангу Національної поліції України,

Василь Паскал.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти