Парламент запустив люстрацію суддів

8 квітня 2014 17:49

За закон про відновлення довіри до судової системи проголосували 234 народних депутати

Верховна Рада на вечірньому засіданні у вівторок прийняла закон про відновлення довіри до судової системи. За проголосували 234 народних депутати.

Реклама

Закон передбачає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки служителів Феміди судів загальної юрисдикції.

Згідно з пояснювальною запискою, документ визначає, що перевірка суддів проводиться протягом одного року з моменту формування тимчасовою спеціальною комісією, порядок створення якої також визначений цим законом.

У законопроекті прописані десять випадків, коли суддя підлягає люстрації. Серед них – прийняття політичних рішень – таких як обмеження прав громадян на проведення зборів, мітингів, демонстрацій в Україні в період з 21 листопада 2013 до дня набрання чинності цим законом.

Крім того, підставою для перевірки можуть стати прийняті суддями рішення у справах, пов'язаних з проведенням виборів до Верховної Ради 7-го скликання, скасуванням їх результатів або позбавлення статусу народного депутата парламентарів, обраних до парламенту 7-го скликання.

Не пропусти!
Пережив зупинку серця, Еріксен вперше вийшов до вболівальників (відео)
Крістіан Еріксен прийшов до тями після клінічної смерті
Реклама

Суддя також підлягає перевірці, якщо приймав рішення, яке згодом Європейський суд з прав людини визнав таким, що порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, в тому числі статей 14 і 18 даної Конвенції.

У перехідних положеннях зазначено, що з моменту набрання чинності цього закону повноваження членів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються. Після чого дані органи формуються відповідно до чинного законодавства.

Нагадаємо,  7 квітня Самооборона , "Правий сектор" і Автомайдан зірвали проведення екстреного з'їзду суддів у столиці

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти