Парламент повернув українським вченим минулі пенсії

21 квітня 2015, 11:51

Віра Холмогорова

Рада зняла обмеження на виплату грошового забезпечення вченим

Верховна Рада прийняла законопроект №2528 "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни)".

Реклама

Проект закону підтримали 308 народних депутатів на засіданні у вівторок.

Як підкреслив автор документа Олег Ляшко, його мета – повернути пенсії науковцям, які і після виходу на пенсію продовжують свою наукову роботу.

"Даний законопроект підготовлено з метою збереження за вченими під час роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах права на отримання/призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання в порядку і на умовах, передбачених Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", – йдеться в пояснювальній записці.

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником

Також наголошується, що зазначені зміни дозволять зберегти науково-педагогічний потенціал країни і надати можливість надалі визначати високий ступінь престижності наукової праці, стимулювати молодих вчених до розвитку і руху вперед в ієрархії наукових досягнень і звань.

Реклама

Нагадаємо, 2 березня Верховна Рада законопроект №2212 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення". Законопроект передбачає:

  • Поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;
  • Поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;
  • Для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;
  • Пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;
  • Особам у період роботи на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачувати.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти