Парламент Нідерландів має необхідну більшість, щоб підтримати ратифікацію асоціації Україна-ЄС – ЗМІ

21 лютого 2017, 22:47

События на ТК Украина

Із зроблених заяв вже очевидно, що проект закону буде підтриманий більшістю парламенту, який налічує 150 депутатів

Парламент Нідерландів (Друга палата) має необхідну кількість голосів, щоб підтримати законопроект, внесений урядом країни, з пропозицією ратифікувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Реклама

Відповідне обговорення відбулося у вівторок в Гаазі.

Обговорення відбулося у присутності прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте і міністра закордонних справ Берта Кундерса.

Із зроблених заяв вже очевидно, що проект закону буде підтриманий більшістю парламенту, який налічує 150 депутатів.

Так, "за" будуть голосувати Народна партія для свободи і демократії (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD), яка налічує 40 депутатів, Трудова партія (Partij van de Arbeid (PvdA), яка налічує 35 депутатів, Демократи 66 (Democraten 66 (D66) з 12 голосами і Зелені ліві (GroenLinks (GL), які налічують 4 голоси. Таким чином, "за" проголосував 91 депутат.

Реклама

"Проти" будуть голосувати (Socialistische Partij (SP) – 15 голосів, Партія свободи (Partij voor de vrijheid (PVV) – 12 голосів і Партія для тварин (Partij voor de dieren (PvdD) – 2 голоси. Також проти висловилися нечисленні групи, що в сумі дає 53 голоси проти. Шість членів парламенту не надали свою позицію.

Голосування законопроекту заплановано на 23 лютого.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)

Як повідомлялося, 27 січня 2017 року у Другій палаті було зареєстровано пропозицію з рекомендацією прийняти закон від 8 липня 2015 року, яким було ратифіковано Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Зокрема, у законодавчій пропозиції пропонується, що закон від 8 липня 2015 року про затвердження Угоди про асоціацію набуде чинності з дати вступу в силу цього закону. Тобто Угода буде прийнята Нідерландами після голосування даної законодавчої пропозиції.

Далі документ ще повинен бути підтриманий Сенатом, так званою Першою палатою. Згідно з прогнозами, це може статися після запланованих на березень цього року парламентських виборів, якими парламент переоберуть (Друга палата). Сенату ці вибори не стосуються. Прем'єр-міністр Рютте висловлював переконання, що парламент прийме досягнутий компроміс, але це може статися не раніше парламентських виборів 15 березня 2017 року.

Реклама

На сьогодні Нідерланди є єдиною країною Євросоюзу, яка не ратифікувала документ. За підсумками референдуму, який пройшов у квітні 2016 року, і на який прийшло 32.28% виборців, понад 60% висловилися проти договору з Україною. Референдум має рекомендаційний характер.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти