Папієв закликав провладних депутатів підтримати "мирні законопроекти" опозиції

23 березня 2015, 18:34

Опозиційний блок подав 10 законопроектів

В Україні намітилася можливість для стабілізації ситуації, впевнений народний депутат, член парламентської фракції Опозиційного блоку Михайло Папієв. "Мінські домовленості були сприйняті усім світом. За соціологічними дослідженнями, понад 70% українців хочуть миру, не кажучи вже про тих людей, які сьогодні проживають на непідконтрольною України території. Нам потрібен мир, але, на жаль, партії війни намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні", – зазначив Михайло Папієв в ефірі одного з телеканалів.

Реклама

Він підкреслив, що суспільство має згуртуватися навколо реалізації Мінських домовленостей для досягнення стійкого миру.

"Є Мінські домовленості в нормандському форматі, які підписав президент України, які були підтримані усім світом. Треба пройти по всіх 13 пунктам, які були підписані, і подивитися, які з них сьогодні виконані у Верховній Раді, а які – ні", – сказав він.

Народний депутат підкреслив, що досі не відновлені соціальні виплати на Донбасі. Відповідний законопроект навіть не внесений на розгляд ВР. Він додав, що Мінськ угодами передбачено відновлення роботи банківської системи на непідконтрольною території. За слова Михайла Папієва, Франція і Німеччина обіцяли допомогти Україні відновити роботу банківської системи та забезпечити виплату пенсій та соціальної допомоги.

"Можна по-різному ставитися до питання амністії, до питання кримінальної не переслідування, але це є і в Мінських домовленостях, і в законі про особливий статус Донбасу. Потрібно такий законопроект внести на розгляд ВР", – зазначив політик.

Реклама

Він підкреслив, що влада не змогла підготувати якісний пакет законопроектів для реалізації Мінських угод, тому цю місію взяв на себе Опозиційний блок.

"Ми зараз подали 10 законопроектів від Опозиційного блоку, які якраз регулюють ці питання відповідно до Мінського домовленостями. Якщо сьогодні влада не може зробити – це зробить опозиція", – зазначив народний депутат.

Михайло Папієв нагадав, що Опозиційний блок неодноразово наполягав на створенні спеціального комітету з питань Донбасу.

"Опозиційний блок наполягає, щоб ВР створила комітет з комплексного вирішення проблемних питань Донецької та Луганської областей. Нам потрібен комунікатор, нам потрібно, щоб Верховна Рада організувала спілкування, комунікацію з людьми на Донбасі. Треба використовувати ті позитивні моменти, які є в Мінських угоди", – підкреслив опозиціонер.

За його словами, Мінськими угодами передбачено внесення змін до Конституції України виключно після проведення консультацій та узгодження з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.

Реклама

"Треба, щоб влада використовувала цей юридичний механізм для налагодження комунікації з конкретними районами і селищами, щоб українська влада могла спілкуватися з громадянами України. Ми визнаємо, що там проживають громадяни України? Визнаємо! Так чому сьогодні влада створює там гетто, а не спілкується з ним?" – Поцікавився народний депутат.

Нагадаємо, депутати від Опозиційного блоку вже зареєстрували в парламенті пакет з десяти законопроектів, які повинні запустити в дію мінський "мирний план". Опозиціонери закликали Верховну Раду і всіх відповідальних депутатів негайно розглянути ці законопроекти, які дають країні надію на мирне майбутнє.

У пакет Опозиційного блоку увійшли такі законопроекти:

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

1. Проект Постанови № 2348 про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України восьмого скликання" (про створення Комітету з питань комплексного вирішення проблем Донецької та Луганської областей). Зареєстровано 10 березня 2015 року. Автори: Ю. Воропаєв, С.Матвієнков.

2. Проект Постанови №2408 "Про відновлення соціально-економічних зв'язків в окремих районах Донецької та Луганської областей з метою захисту прав і свобод громадян України, які проживають на цих територіях". Зареєстрований 18 березня 2015 року. Автори: Н.Шуфрич, О.Долженков, Ю. Воропаєв, А. Білий.

Реклама

3. Проект Закону №2409 "Про надання допомоги в окремих районах Донецької та Луганської областей". Зареєстрований 18 березня 2015 року. Автори: Ю. Воропаєв, С.Матвієнков.

4. Проект Закону №2410 "Про вжиття заходів з відновлення функціонування банківської системи та грошових переказів в окремих районах Донецької та Луганської областей". Зареєстрований 18 березня 2015 року. Автор: Ю. Воропаєв.

5. Проект Закону №2419 України "Про створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас". Зареєстрований 19 березня 2015 року. Автори: О.Долженков, Ю. Воропаєв.

6. Проект Закону № 2420 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення і функціонування вільної економічної зони "Донбас"). Зареєстрований 19 березня 2015 року. Автори: О.Долженков, Ю. Воропаєв.

7. Проект Закону №2421 "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо створення і функціонування вільної економічної зони "Донбас"). Зареєстрований 19 березня 2015 року. Автори: О.Долженков, Ю. Воропаєв.

8. Проект Закону №2422 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо створення і функціонування вільної економічної зони "Донбас"). Зареєстрований 19 березня 2015 року. Автори: О.Долженков, Ю. Воропаєв.

9. Проект Закону № 2425 "Про недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності і покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей". Зареєстрований 19 березня 2015 року. Автори: Ю. Воропаєв, С.Матвієнков. Шуфрич, С.Дунаев, А. Білий.

10. Проект Закону України №2435 "Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей". Зареєстрований 19 березня 2015 року.

Всі подробиці в спецтемі Врегулювання на Донбасі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти