Відкритість і співпраця з суспільством: Парубій розповів, як змінюється Рада

17 жовтня 2016, 12:34

Сергій Остапенко

Доступ до інформації буде спрощено, а законопроекти вже розглядаються блоками за темами, повідомив спікер

Серед реформ в різних сферах – реформа безпеки і оборони, реформа судоустрою, антикорупційна реформа – для України не менш важлива реформа Верховної Ради. Про це під час Погоджувальної ради заявив голова українського парламенту Андрій Парубій.

Реклама

"Підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України, підвищення ролі і значущості парламенту – одна з найважливіших реформ. Напрямків багато з реформування: і реформа самого апарату, і реформа, яка стосується відкритості Ради", – сказав він.

Спікер вважає, що відкритість – один з найважливіших чинників. За його словами, у Верховній Раді, яка багато років була досить закритим органом і "органом в собі", буде спрощений доступ до інформації, буде спрощений доступ до роботи комітетів, до роботи Погоджувальної ради, до роботи самого парламенту.

"Тут важливо, щоб був двосторонній діалог: щоб і Верховна Рада України демонструвала свою відкритість, і щоб було тісне співробітництво з громадськими структурами, з експертним середовищем, які, я впевнений, останнім часом відчули відкритість і стали більш активно брати участь у всіх органах Верховної Ради України. Тепер в кожному Погоджувальній раді беруть участь громадські експерти. Більш того, чого не було ще в історії українського парламенту, вони можуть взяти слово і висловити свою думку щодо порядку денного сесії і головних пріоритетів, що стоять перед нами", – додав Парубій.

Також глава ВР вважає дуже важливою саму структуризацію роботи парламенту, яка передбачає розгляд певних питань, щоб порядок денний був не хаотичним набором законопроектів з різних сфер, а депутати мали можливість розглядати певний блок питань протягом Напівденна або цілоденних роботи.

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента
Реклама

"З вересня цього року фактично Верховна Рада працює в цьому ритмі і по цій структурі", – підсумував спікер.

Нагадаємо, що в четвер Рада планує розглянути проект державного бюджету на 2017 рік.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти