Відкриття Ради і важливе засідання РНБО з Порошенком: головні новини тижня

8 вересня 2018, 10:55

А тим часом глава МЗС РФ Сергій Лавров вибухнув новими заявами по Україні

Нацьому тижнідепутатизновуповернулисядо роботи-відкриласядев'ятасесіяВерховноїРади,вУкраїніприїжджавфедеральнийканцлерАвстріїСебастьянКурц,атакожсталозрозуміло,щоКиївбудеробитизВеликимдоговоромпродружбузРосією.

Реклама

Відкриття дев'ятої сесії Верховної Ради

Радавідкрилася3 вересня,назасіданнінавітьприйшовпрем'єр-міністрВолодимирГройсманзісвоїмиміністрами.НапередодніСпікерпарламентуАндрійПарубійназвавключовізавданняРадинаосінь.Зайогословами,доних відносятьсязмінаКонституціїщодопрагненьУкраїнивНАТОіЄС;формуванняновогоскладуЦентральноївиборчоїкомісії,атакожблокзаконопроектівсекторанацбезпекиіоборони.


Тиждень почавсязтого,щопрезидентУкраїниПетроПорошенкоподавуРадузаконопроект про внесення змін до Конституції.Уньомупропонуєтьсявсьогоп'ятьзміндо Конституціїщодо закріпленняєвропейськогоієвроатлантичногокурсуУкраїни,зокремабудутьзміненітристатті,преамбулаіодинзпунктіввперехіднихположеннях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Депутати зрівняли в правах жінок і чоловіків при проходженні військової служби в ЗСУ.Жінкибудутьприйматисявдобровільному порядку(за контрактом)іпризиватисянавійськовуслужбу.

Ще один законопроект з блоку нацбезпеки про нове військове вітання в ЗСУ "Слава Україні"впершомучитанніпідтрималипарламентарії.Теперувійськовихчастішезвучатимеукраїнськевітаннязамістьрадянського"Здрастуйте,товариші".

Візит Курца до Києва

4 вересня вКиївприлетівзофіційнимвізитомканцлерАвстріїСебастьянКурц,якийвідразужзустрівсязпрезидентомУкраїни.Післяпереговоріввонивийшлидо журналістів,передякимиавстрійськийканцлерзвернувся до Росії по Донбасу.ВінзакликавМосквуповернутисязастілпереговорівз врегулюванняситуаціїнаДонбасі,зокремав"нормандськомуформаті".

Крімтого,Курцзаявив,щоАвстріязновупрофінансуєгуманітарнудопомогудляжителівДонбасунамільйонєвро.

Реклама

"Президент Порошенко і я говорили про те, що необхідно надавати гуманітарну допомогу. Я це почав як міністр закордонних справ, ми будемо продовжувати це і зараз. Австрійська Республіка продовжуватиме надавати кошти для того, щоб підтримувати людей на сході України. Ми погодилися надати ще 1 млн євро для такої організації як "Карітас", – сказав він.

Договір про дружбу з Росією

Останнім часомвсуспільствіходилирозмови про розірванняВеликогодоговору про дружбу таспівробітництвоУкраїнизРосією.Всібуливпевнені,щомовайдепроденонсаціюдокумента.Однакцього тижняіпрезидент,іпредставникиМЗСчіткороз'яснилисутьнамірівКиєва.Так,заступникміністразакордонних справУкраїниз питаньєвропейськоїінтеграціїОленаЗеркальпояснила,чомуУкраїніне можнарозривати Договір про дружбу з РФ. Заїїсловами,Українахочелишевідмовитисявідйогоавтоматичного продовження.РозривугодиможеостаточнознятиРосіюзбудь-якихгальм,вважаєвона.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Про це сказав і Порошенко. Він пояснив, що Договір не розривається, а припиняє свою дію. Зайогословами,прийняттявідповідногорішенняєвиключнокомпетенцієюпрезидентаУкраїни."Підкреслюю,щовін(договір.-Ред.) нерозривається,оскількицескладнаідовгапроцедура,авінприпиняєсвою діювзв'язкузнепродовженням",-сказаввін.

Апід часзасіданняРНБОПорошенкозаявив,щоКиївофіційноповідомитьРосіюпронепродовженняДоговорупродружбудо30 вересня."ТерміндіїДоговорупродружбу,співробітництво і партнерствоміжУкраїноюіРФзакінчується 31березня2019 року.Щобвін непродовживсяавтоматично,до 30 вересняповинніофіційноповідомитиРосіїпро наше небажання йогопролонгувати".

Реклама

Засідання РНБО за участю Порошенка

У четверназасіданняРНБОвАдміністраціїпрезидентаза участюсамогоукраїнськоголідеразібралисяпредставникисиловихструктурівідомств.ВирішившипитаннязДоговоромпродружбузРФ,президентпрокоментувавхімічнукатастрофувКриму.ВіндоручивзайнятисяоздоровленнямпостраждалихдітейАрмянськавсанаторіяхХерсонськоїобласті.

"Причиною екологічної катастрофи, яка сталася на території тимчасово окупованого Криму в місті Армянськ, за деякими джерелами, стали тренування російських військових. Необхідно створити міжнародну комісію і припинити екологічну катастрофу, яка впливає на екологію в Україні", -заявив Порошенко.

Також РНБО затвердила заходи для захисту націнтересів в акваторіях Азовського і Чорного морів, зокремастворенняМорської доктрини.Крімцього,президентУкраїниПетроПорошенкоанонсувавствореннякоординаційного центруз протидіїагресіїРФнаАзовськомуморі.

ЧлениРадиз нацбезпеки і оборонизатвердилиосновні параметри оборонного бюджету України на 2019 рік.ЗадорученнямпрезидентаУкраїнивизначеноістотнезбільшеннягрошовогозабезпеченнявійськовослужбовців.ФінансуваннясекторабезпекиіоборониУкраїнив 2019 році,виходячизпрогнозівКабінетуміністрів,складеблизько200 млрдгрн-тобтоне менше5%відВВП.

Заяви Лаврова по Україні

Спочаткуміністрзакордонних справРФвходізустрічізістудентамиМосковськогодержавногоінститутуміжнароднихвідносинназвавєдиний спосіб завершення війни на Донбасі.ТакожвінвисловивневдоволенняспецпредставникомСШАпоУкраїніКуртомВолкером,"звинувативши"йогов"недуженеупередженій роботі"поврегулюваннюконфліктунасходіУкраїни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Авжепід часвиступувефіріодногозросійськихтелеканаліввибухнув черговою істерикою, алепо зброїСЩАдляУкраїни.СергійЛавровзазначив,щоСШАнаправляютьвУкраїнубоєприпасиіозброєння,вчисліякихне тількилегку стрілецькузброю.

Не забуввінзгадатиіпровбивствоватажкат.зв."ДНР"ОлександраЗахарченка,зазначивши,щотепернова зустріч в "нормандському форматі" недоречна. Він незадоволений,щоучасникипереговорівФранціятаНімеччина невиступилиіз засудженнямвбивстваЗахарченка.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти