Відключити Росію від SWIFT: Литва прийняла проукраїнську резолюцію із закликом до ЄС

11 грудня 2018, 10:48

Литовські депутати звернулися до найвпливовіших світових організацій і союзів заради допомоги Україні в протистоянні російської агресії

Парламент(Сейм)Литвиприйняврезолюцію"Про підтримкуУкраїнивконтекстіагресіїРосійськоїФедерації",якимпропонуєЗаходузмінитистратегіюстримуванняросійськоїагресіїіпітинасерйознізаходи,аждо відключення Росії від SWIFT.

Реклама

Удокументівказується,щоРосіяпродовжуєвживати агресивнііруйнівнідіїпротиУкраїни,ЄвропейськогоСоюзутаНАТО,анападомнаукраїнськікораблівКерченськійпротоціперейшла"червонулінію".

У своїй резолюції литовський Сейм закликає до радикальної зміни стратегії Заходу щодо стримування російської агресії, переходу до конкретних дій і примусу Москви до умиротворення, в іншому випадку до введення набагато більш ефективних і більш широких санкцій. Литовські парламентарії підтримали посилення присутності НАТО в Чорному морі, закликають країни ЄС і країни-члени НАТО розширити і посилити санкції проти Росії, а також розширити і поглибити співпрацю з Україною шляхом зміцнення її обороноздатності, надання допомоги в проведенні реформ і забезпечення того, щоб до 2027 року Україна була належним чином готова до переговорів щодо вступу в ЄС.

Резолюція Сейму передбачає:

В тренді
"У Медведчука починається дуже незвичайне життя": експерт про гучну справу кума Путіна
  • терміновупередачуКерченської протоки ООН;
  • передачуконтролюнадокупованимиРосієютериторіямимиротворчіймісії ООН;
  • звільненнявсіхвійськовополоненихіполітв'язнів.

Уразі невиконанняРосієютакихвимогЗаходуабонакладеннявето(у випадку змиротворцями),пропонуєтьсяввестивсеосяжнісанкціївідносно,газового,нафтового,фінансовогосекторів,включаючивідключеннявідбанківськоїсистемиSWIFT.

Реклама

Нагадаємо, днями Литва першоювсвітіввеласанкціїпроти РосіїзанападнаукраїнськікораблівКерченськійпротоці.ЛитовськийлідерДаляГрібаускайтезаявила,щоприйняторішенняпонаціональнимсанкціям.

Усвоючергулитовськийміністрзакордонних справЛінас Лінкявічюспояснив, проти когоЛитваввеласанкціїзаатакувКерченській протоці. Зайогословами,підобмежувальнізаходипотрапили20росіян,причетнихдо атакинаукраїнськікораблі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти