Відмова Росії і сумніви Європи: чому буде важко розширити "нормандську четвірку"

4 січня 2019, 12:45

Людмила Грубник

Політолог прокоментував заяву міністра закордонних справ Польщі Яцека Чапутовіча

Пропозиціярозширити"нормандську четвірку"новимиучасниками,асамепредставникамиЄвросоюзуіСША,зякоювиступивміністрзакордонних справПольщіЯцекЧапутовіч-гарнаідопомоглабпосилитипозиціюУкраїнинаМінськихпереговорахпо Донбасу.

Реклама

Про цевкоментарісайту"Сегодня"заявивпрофесорполітологіїКиєво-МогилянськоїакадеміїОлексійГарань.

Алетутіснуєризик,щоРосіяне підтримаєтакуініціативу.

"Ідеяможеобговорюватися.Вцілому,миможемоговоритипро змінускладуучасниківпереговорівізмінуформату.Алесправавтому,чи погодитьсянацеРосія?Тутвиникаютьпитання.Наприклад,заразвУкраїніговорятьпро те,щопотрібнопроводитиціпереговоривформатіБудапештськогомеморандуму.Алезнову-таки,якщоРосіяне погоджуєтьсянатакийформат,торозмовизалишатьсялишерозмовами",-нарікаєГарань.

Крімтого,на думкуполітолога,можутьвиникнутипитаннязвизначеннямєдиноїпозиціїЄвросоюзу.

"Приєднання США до цього процесу посилило б позицію України. Що стосується представника ЄС, то якщо повинен бути єдиний представник від ЄС, то ми повинні розуміти, що в цьому випадку позиція Європейського Союзу буде досить компромісною, адже представник ЄС повинен відображати бачення всіх країн, а там є такі країни, як Польща, які займають проукраїнську позицію, і є країни, які виступають із заявами, які дуже сприятливі для Росії – та ж Угорщина. Європі потрібно буде визначатися з позицією. І нарешті, у Польщі зараз серйозні протиріччя з Брюсселем в різних сферах, тому не впевнений, що ця пропозиція буде схвалена також Макроном і Меркель", – додає експерт.

Нагадаємо, що Яцек Чапутовіч такожназивавконфліктнаДонбасіоднією зголовнихзагроздляєвропейської безпекиінайважливішимвикликомдляОБСЄ.

Реклама

Митакожписали,щоранішеназустрічікраїнТримор'япольськийпрем'єрМатеуш Моравецький висловивзанепокоєнняінезгодуВаршавиз будівництвом"Північногопотоку – 2".

Крімтого,Польщасталаоднією зкраїн,якізасудили агресіюРосіїпротиукраїнськихморяківі корабліввКерченськійпротоціізакликалиїїповажатиміжнароднеправо.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти